به گزارش افکارنیوز،

امانوئل مکرون روز سه‌شنبه سرانجام پس از مدتها انتظار، تغییراتی در کابینه خود انجام داد که به گفته بسیاری از ناظران این اقدام وی تلاشی برای ترمیم عدم محبوبیت تاریخی رئیس‌جمهور  و افزایش حس انزوای سیاسی است.

نزدیک به دو ماه است که اعضای دولت فرانسه کامل نیستند؛ طی هفته‌های اخیر کابینه دولت فرانسه با موجی از استعفاهای ناگهانی روبرو شد که هر کدام از آنها ضربه‌ای جدی به تصویر عمومی مکرون و توانایی او برای اداره مؤثر دولت بود. اما روز سه‌شنبه رئیس‌جمهور جوان فرانسه اعضای جایگزین را اعلام کرد.

تغییرات انجام شده در کابینه زیاد گسترده نبود و حتی اسامی اعلام‌ شده نیز دور از انتظار نبود و اکنون برای همه این سوال پیش آمده چرا تکمیل اعضای دولت اینقدر طول کشید.

نظرسنجی موسسه معتبر «IFOP» فرانسه در ماه سپتامبر نشان می‌دهد که محبوبیت مکرون هم‌اکنون به 29 درصد سقوط کرده در حالی که محبوبیت او درماه اوت 34 درصد بود. مکرون هنگامی که در انتخابات 2017 به عنوان ریاست‌جمهور فرانسه انتخاب شد، محبوبیتش 66 درصد بود.

 این یک واقعیت است که بسیاری از مردم فرانسه که با مشکلات گوناگون اجتماعی و اقتصادی روبرو هستند مکرون را «رئیس‌جمهور ثروتمندان» و فردی مغرور می‌دانند که دسترسی به او بسیار مشکل است. به همین دلیل محبوبیت او در ماه‌های اخیر به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافته است. همچنین مردم از کاهش سرعت رشد اقتصادی و کاهش اشتغال به ستوه آمده اند.

بنابر اعلام کاخ الیزه، «ادوارد فیلیپ»، نخست‌وزیر و اعضای جدید کابینه چهارشنبه پیش‌رو نخستین نشست وزرا را با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌کنند.