به گزارش افکارنیوز،

 جامعه بین الملل هر چند با تاخیر در ارتباط با قضیه خاشقچی نویسنده و روزنامه نگار منتقد عربستانی واکنش نشان داده است.

انگلیس، فرانسه و آلمان خواهان روشنگری پیرامون قضیه ناپدید شدن گزارشگر عربستانی شده و دونالد ترامپ با بلند کردن صدای خود مجازات مسئولان واقعه را وعده داده است. ولی در حال حاضر همه چیز در سطح «اما و اگر» و بعبارتی مشروط به اثبات رسیدن مسئولیت ریاض در این قضیه می باشد.

از سوی دیگر، تصمیم بسیاری از شخصیت های سیاسی و اقتصادی و سرمایه گذاران برای تحریم همایش بین المللی اقتصادی موسوم به 'داووس صحرا' که قرار است اول تا سوم آبان در ریاض برگزار شود، مطرح و عملاً ابراز انزجار در این ارتباط آغاز شده است.

این روزنامه تاکید کرد: اما محکومیت عربستان می بایست بسیار زودتر از این بویژه بعد از کشتار غیرنظامیان در جنگ یمن فرا می رسید. رویدادی که 'خاشقچی' و شمار دیگری از مخالفان داخلی در عربستان واکنش تند خود نسبت به آن را صریحاً ابراز کرده بودند.

کوریره دلاسرا افزود: شاید اشتباه 'محمد بن سلمان' در این بود که تصمیمات خود را بدون اینکه کسی با او مخالفت کند، اتخاذ می کند.

مردان صاحب قدرت و رژیم ها، دشمنان خود را به طریقی «گستاخانه» نابود کرده و نگران پیامدهای آن نیستند، چراکه فکر می کنند تمام اقداماتشان قانونی است.

آنها در این ارتباط از اهرم تجارت نیز استفاده می کنند تا مانع از آن شوند دوستان و جامعه بین المللی تدابیری متقابل علیه شان اتخاذ کنند. این تاکتیک در سال های اخیر، نه تنها در خاورمیانه بلکه در مناطق دیگر جهان نیز، غالباً کارآیی داشته است. ولی همواره لحظه ای فرا می رسد که رهبر مورد نظر، گامی غیر محتاطانه برداشته و یا کنترل پرونده از دستش خارج می شود.

کوریره دلاسرا نوشت: اینطور نیست که تمام کارها، بویژه در دنیای سایه ها، همواره شسته و رفته و ساده انجام می شود. در روزهای آینده مشخص خواهد شد آیا قضیه ناپدید شدن روزنامه نگار منتقد حتی الامکان لاپوشانی گردیده و یا به مختل شدن روابط خواهد انجامید.