به گزارش افکارنیوز،

راهپیمایی‌های بازگشت در مرز نوار غزه آنقدر تل‌آویو را تحت فشار گذاشته که شش ماه بعد از آغاز آن، سرانجام سران این رژیم هفته جاری اعلام کردند اگر حماس این تظاهرات‌ها را متوقف نکند جنگ دیگری در انتظار غزه است.

گروه‌های مقاومت در مقابل، اعلام کردند راهپیمایی‌های بازگشت تا تحقق اهداف از جمله لغو محاصره غزه متوقف نخواهد شد.

سرانجام جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز (چهارشنبه) به بهانه شلیک یک فروند موشک «گراد» به «بئر‌السبع» در فلسطین اشغالی، چند پایگاه مقاومت در نوار غزه را هدف قرار دادند. طی این حملات یک فلسطینی به شهادت رسید و چندین نفر دیگر زخمی شدند.

 

 

اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت در واکنش به این حملات بیانیه‌ای صادر و اعلام کردند مقاومت ارتباطی با موشک شلیک شده به بئرالسبع ندارد و آن را مردود می‌داند. تل‌آویو این موضوع را به بهانه جدید خود برای حمله به نوار غزه تبدیل کرده است.

در همین راستا روزنامه «هاآرتص» به نقل از سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد موشکی که به بئرالسبع اصابت کرده فقط در اختیار جهاد اسلامی است و مسئولیت این اتفاق را بر عهده حماس می‌داند.

سخنگوی ارتش در ادامه گفت این رژیم در پاسخ به شلیک موشک مذکور، بیش از 20 حمله علیه اهداف فلسطینی در نوار غزه انجام داده است.

خبرگزاری «سما» به نقل از منابع مطلع فلسطینی گزارش داد تماس‌های گسترده‌ای میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی برای توقف حملات اسرائیلی به نوار غزه و بازگشت آرامش صورت گرفته است.

هیأت امنیتی مصری که دیروز (سه شنبه) وارد نوار غزه شده با فرماندهان گروه‌های فلسطینی و نیز مقامات صهیونیستی تماس برقرار کرده‌اند تا با بازگشت آرامش، زمینه برای نهایی شدن توافق آتش‌بس در نوار غزه فراهم شود.