به گزارش افکارنیوز،

منصور البعیجی نماینده عضو ائتلاف البناء در مجلس عراق یکی از اولویت های پارلمان این کشور عدم اجازه حضور نظامیان خارجی در داخل اراضی عراق دانست.

وی افزود: از اولویت های ما در داخل پارلمان و دولت آتی عدم اجازه نیروهای خارجی به ماندن در عراق و تلاش برای اخراج آنها تحت هر نام یا ماموریتی که به بهانه آن حضور دارند، است. عراق کشوری مستقل است و نقض حاکمیت خود را نمی پذیرد. آنچه قبلا درباره ورود داعشی ها رخ داد طرح صهیونیستی-امریکایی برای بازگرداندن نیروهای آمریکایی به اراضی ما به بهانه مبارزه با داعش بود و پس از غلبه بر این گروه تروریستی این نیروها باید سریعا از عراق خارج شوند زیرا دلیلی برای ماندن آنها وجود ندارد.

البعیجی تاکید کرد: ما با دولت عراق برای بیرون کردن نظامیان خارجی از اراضی خود مطابق با عرف دیپلماتیک عمل خواهیم کرد و اگر آنها به این شکل خارج نشوند با آنها مانند داعشی ها برخورد خواهیم کرد و با زور آنها را بیرون خواهیم راند زیرا ما به حضور این نیروها در خاک خود نیازی نداریم.

این نماینده پارلمان عراق گفت: آمریکا طرح خطرناکی را در منطقه پس از اینکه ما طرحهای آنها با شکست روبرو کردیم پیش می برد و به دنبال بهانه و علت دیگری برای ادامه حضور نیروهایشان در عراق هستند از همین رو از اولویت های ما بیرون راندن نیروهای خارجی است و ما برای حمایت کشورمان اولی تر هستیم و به یک نظامی خارجی هم نیاز نداریم که به نیابت از ما بجنگد. حاکمیت کشور ما خط قرمزی است که اجازه عبور از آنرا  از سوی هر طرفی که باشد، نمی دهیم.