به گزارش افکارنیوز،

مانور دریایی بحرین و عربستان سعودی تحت عنوان «پل-۱۹» از صبح روز یک شنبه به مدت یک هفته در بندر شیخ سلمان بحرین آغاز شد.

«خالد بن شبیب الدوسری» فرمانده نیروی دریایی سعودی گفت که این مانور با هدف ارتقای سطح توان نظامی در همه انواع عملیات دریایی، یکسان‌سازی تاکتیک‌های راهبردی و تقویت تدابیر مدیریت نبرد دریایی برگزار شده است.

الدوسری بر اهمیت مانور در ایجاد روحیه همکاری امنیتی و سازنده بین دو کشور و اداره عملیات مختلف نظامی در مبارزه با هرگونه چالش‌ها و تهدیدات منطقه تاکید کرد.

چهارده مارس سال ۲۰۱۱ با شدت گرفتن قیام مردمی علیه آل‌خلیفه همزمان با بیداری اسلامی در تعدادی از کشورهای عربی از جمله مصر، تونس، لیبی و یمن که به سرنگونی رژیم‌های دیکتاتوری این کشورها منجر شد، شاه بحرین نیز از ترس پیروزی قیام مردم خواستار ورود نیروهای «سپر جزیره» به این کشور شد و عربستان سعودی نیز از این فرصت استفاده کرده و به بهانه دفاع از منافع استراتژیک بحرین عناصر خود را برای سرکوب اعتراضات مردم بحرین، بارها به صورت غیر قانونی وارد خاک این کشور کرده است.

نیروهای نظامی سعودی در قالب سپر جزیره، تاکنون ده‌ها تن از تظاهرات‌کنندگان بحرینی را کشته و زخمی کرده‌اند. این نیروها هنوز در بحرین مستقر هستند و همچنان اعتراض‌های مدنی مردم را سرکوب می‌کنند.