به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: برخی سئوالات درباره مرگ جمال خاشقچی هنوز باقی مانده و پاسخ آنها در دستان ریاض است.

سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به افشاگری های امروز رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه در پارلمان این کشور درباره این پرونده گفت: پرسش های باقیمانده را ریاض باید پاسخ بدهد. این موضوع به صورت کامل شفاف سازی نشده است.

این درحالیست که «رجب طیب اردوغان» که دیروز دوشنبه اعلام کرده بود امروز تمامی حقایق در مورد قتل «جمال خاشقجی» را فاش می کند، سخنرانی خود در این رابطه را در پارلمان ترکیه و در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه ایراد کرد.

وی در این خصوص گفت: قتل برنامه ریزی شده بود. مدارک زیادی در این راستا در دست داریم. سعودی ها باید پاسخگو باشند.

جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در تاریخ دوم اکتبر بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ناپدید شد. هر چند از همان ابتدا گزارش هایی در مورد شکنجه، قتل و مُثله شدن جسد وی در رسانه ها منتشر می شد اما ریاض مدعی بود که خاشقجی از کنسولگری خارج شده است. سرانجام در نتیجه فشارهای بین المللی عربستان روز شنبه ۲۸ شهریور (۲۰ اکتبر) به قتل خاشقجی اعتراف کرد.

وی در ادامه به بازداشت ۱۸ نفر در عربستان سعودی در ارتباط با قتل خاشقجی اشاره کرد. گفت: خواسته ما این است که این افراد در ترکیه محاکمه شوند.

اردوغان در صحبت های خود هیچ اشاره ای به نقش بن سلمان در قتل خاشقجی نکرد.