به گزارش افکارنیوز،

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز گذشته با جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ملاقات کرد. پوتین در این دیدار، اقدامات اخیر واشنگتن در خصوص خروج یکجانبه از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد را غیردوستانه توصیف کرد.

رئیس جمهور روسیه در بخشی از این دیدار سوالاتی کنایه‌آمیز در خصوص نشان ملی آمریکا از بولتون پرسید. پوتین با اشاره به طرح تیر و شاخه زیتون در نشان ملی آمریکا در اظهاراتی کنایه‌آمیز حمایت واشنگتن از صلح را زیر سوال برد و پرسید: تا جایی که می توانم به یاد بیاورم  نشان ملی آمریکا یک عقاب است که در یک چنگال خود 13 تیر و در چنگال دیگر خود [فقط] یک شاخه زیتون --که نماد سیاست دوستداران صلح است—دارد. یک سوال: این عقاب شاخه زیتون را خورده و تیرها را نگه داشته است؟

بولتون امیدوار بود بتواند به پرسش پوتین پاسخ دهد اما به طعنه گفت شاخه زیتون را با خودش  نیاورده است. پوتین نیز در واکنش سریع پاسخ داد: همین فکر را می‌کردم!

اظهارات پوتین موجب خنده افراد حاضر در این نشست شد.

به نظر می رسد هدف پوتین از طرح چنین سوالی، اشاره به سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا بوده است.

رئیس جمهور روسیه در ادامه به شعار نشان ملی آمریکا (E pluribus unum) که عبارتی لاتین با مضمون اتحاد است، اشاره کرد و گفت این شعار حاکی از جایگاه یکسان و مشترک (کشورها) علی‌رغم تفاوت‌ها است. بولتون نیز در این مورد موافقت خود را با پوتین اعلام کرد.

در ادامه این دیدار، رئیس جمهور روسیه گفت: اینکه واشنگتن برخی اوقات گام‌های کاملا غیرقابل پیش‌بینی در قبال روسیه اتخاذ می‌کند، تعجب‌آور است به طوری که نمی‌توانیم آن‌ را دوستانه توصیف کنیم.

بولتون در سفر به مسکو اعلام کرد ترامپ امیدوار است با پوتین در تاریخ ۱۱ نوامبر در حاشیه مراسم بزرگداشت سالگرد پایان جنگ اول جهانی در پاریس، دیدار کند.