به گزارش افکارنیوز،

پایگاه قطری العربی الجدید دیروز (پنجشنبه) کاریکاتوری معنادار با عنوان «قاتلان خاشقجی» منتشر کرد.

این پایگاه قطری در این کاریکاتور نمایش داده است که چطور سران سعودی پس از کشتن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی، برای وی مرثیه سرایی می کنند. در این کاریکاتور قاتلان جمال خاشقجی به تصویر کشیده شده‌اند که پس از تکه تکه کردن بدن وی، با اره و سلاح های سرد، زیر تابوت وی را گرفته و برای او عزاداری می کنند.

کاریکاتور عزاداری قاتلان خاشقجی

در حالیکه تمامی شواهد از دست داشتن رژیم سعودی در قتل خاشقجی حکایت دارد، عربستان برای فرار رو به جلو مدعی شده این اقدامی خودسرانه و بدون موافقت سران سعودی بوده و حتی برای فریب افکار عمومی، ملک سلمان و ولیعهد سعودی با فرزندان خاشقجی دیدار کردند و به آنها تسلیت گفتند.

هفته گذشته نیز این پایگاه قطری در کاریکاتوری تلاش ترامپ برای تطهیر چهره مقامات سعودی در پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی را به تصویر کشید.

کاریکاتور عزاداری قاتلان خاشقجی

گفتنی است جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی، پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول در تاریخ 2 اکتبر، ناپدید شد. پس از حدود دو هفته تکذیب پیاپی عربستان سعودی در خصوص قتل  جمال خاشقجی، سرانجام ریاض به این موضوع اذعان کرد اما مدعی شد این روزنامه نگار در یک درگیری در داخل کنسولگری کشته شده است.