به گزارش افکارنیوز،

 نیروهای پدافندی ارتش یمن و انصارالله امروز جمعه یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در محور جازان واقع در جنوب این کشور هدف قرار دادند.

منابع یمنی می‌گویند که پدافند هوایی یمن این پهپاد جاسوسی را هنگام پرواز آن بر فراز منطقه «الحریقه» در منطقه «وادی جاره» در جازان منهدم کرد.

در تاریخ هشتم ماه جاری میلادی(اکتبر) سه فروند هواپیمای جاسوسی ائتلاف سعودی در منطقه وادی جاره در عملیات منحصر به فرد نیروهای یمنی در جازان منهدم شدند.

نیروهای پدافندی ارتش یمن و انصارالله همچنین در روز نهم ماه جاری میلادی، دو فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف را در شرق منطقه جبل الدود در جازان سرنگون کرده بودند.

پایگاه اطلاع‌رسانی نظامی (الاعلام الحربی) وابسته به ارتش یمن و انصارالله چند ماه گذشته در گزارشی درباره تلفات نظامی و تجهیزاتی ائتلاف سعودی طی سال 2017 میلادی اعلام کرده بود که در سال گذشته میلادی، 29 فروند هواپیما، بالگرد و پهپاد نظامی شامل دو جنگنده اف16 و اف15 و یک فروند جنگنده تایفون و دو آپاچی و یک فروند (بالگرد) بلک هوک، یک فروند پهپاد «ام.کیو.9. ریپر» (MQ-9 Reaper) و همچنین 19 فروند پهپاد دیگر متعلق به اعضای ائتلاف سعودی ساقط شده یا سقوط کرده است.