به گزارش افکارنیوز،

 بر اساس گزارش‌های دریافتی تاکنون، ۵۱ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آن‌ها دست کم ۲۳ نفر کشته و ۴۶ نفر زخمی شده اند.

به گزارش مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا در یکی از موارد گزارش شده در شهر "نیوپورت نیوز" در ایالت ویرجینیا دو نفر زخمی شدند. تیراندازی در ساختمانی در خیابان مارشال رخ داده است. پلیس هیچ اطلاعاتی درباره مظنون حادثه ارائه نکرده است.

تیراندازی در شهر "توپکا" در ایالت کانزاس نیز به زخمی شدن سه نفر منجر شد. در پی یک تماس تلفنی، نیرو‌های پلیس به آپارتمانی که ظاهرا تیراندازی در آن رخ داده است اعزام شدند، اما جزئیات بیشتری از این تیراندازی هنوز در دست نیست.

در تیراندازی در شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا نیز یازده نفر کشته و شش نفر زخمی شدند. در این حادثه فردی مسلح با ورود به کنیسه «درخت حیات» در شهر پیتسبورگ اقدام به تیراندازی کرد. او همچنین با نیرو‌های پلیس درگیر شد و در تیراندازی متقابل هم مظنون و هم تعدادی از نیرو‌های پلیس زخمی شدند.

تیراندازی دیگری در شهر "چنی" در ایالت واشنگتن نیز سه زخمی برجای گذاشت. دو نفر از جمله یک کودک دو ساله نیز بر اثر تیراندازی در "جرسی سیتی" در ایالت نیوجرسی زخمی شدند. تیراندازی در شهر تولدو در ایالت اوهایو نیز دو زخمی بر جای گذاشت. در تیراندازی در شهر برمینگم در ایالت آلاباما دو نفر زخمی شدند. پلیس مظنون را بازداشت کرده است.

نُه مورد از تیراندازی‌ها در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس ۹۵ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۲۸ نفر کشته و ۵۲ نفر زخمی شده اند. ۲۹ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، ۱۴۶ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها ۵۱ نفر کشته و ۹۸ نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می‌شود، آمار تیراندازی‌های بیست و چهار ساعت شنبه تا یکشنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز دوشنبه نهایی می‌شود.