به گزارش افکارنیوز،

پلیس و نیروهای امنیتی نیجریه با یورش و تیراندازی به سمت تجمع عزاداران برای بزرگداشت اربعین شهادت حضرت امام حسین(ع) چندین نفر را زخمی کردند.

فعالان نیجریه‌ای این اقدام «وحشیانه» ارتش نیجریه را که منجر به زخمی شدن تعدادی از شیعیان شده است، محکوم کرده و خواستار مجازات عاملان آن شدند.

در حمله روز شنبه گذشته نیروهای ارتش نیجریه به شرکت کنندگان در مراسم اربعین حسینی در نزدیکی ابوجا پایتخت این کشور 10 نفر شهید شده بودند و سخنگوی «جنبش اسلامی» نیجریه نیز آن را تایید کرد.

اولین بار در اربعین سال 1394 بود که نظامیان نیجریه‌ای با یورش به شیعیان مظلوم نیجریه صدها نفر از جمله سه فرزند شیخ زکزاکی رهبر «جنبش اسلامی» این کشور را به شهادت رسانده بودند.

شهدا از اعضای جنبش اسلامی نیجریه بودند که دولت این کشور فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده و نیروهای امنیتی در چهار سال گذشته به شدت آنها را سرکوب کرده‌اند.

راهپیمایی مسالمت‌آمیز هیات‌های عزاداری به مناسبت اربعین حسینی یکی از مراسم‌هایی است که هر ساله در تعدادی از شهرهای نیجریه برگزار می‌شود. ماه گذشته نیز در ایام عاشورای حسینی حمله نیروهای ارتش به تجمع عاشورایی در شهر «زاریا» باعث شهادت یک زن شد.