حجم ویدیو: 21.70M | مدت زمان ویدیو: 00:01:59
به گزارش افکارنیوز،

ستاد فرماندهی عملیات بغداد روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نیرو‌های تحت امر این ستاد موفق شدند یک تروریست انتحاری را با تلاش اطلاعاتی و میدانی در الطارمیه بخش شمالی شناسائی و پیش از انجام عملیات تروریستی به هلاکت برسانند.

در این اطلاعیه آمده است: این تروریست مجهز به کمربند انتحاری بود و قصد داشت زائران را در مسیر بغداد به سامرا هدف قرار دهد.

گفتنی است: ستاد فرماندهی عملیات بغداد از هفته گذشته یک طرح امنیتی برای تامین امنیت زائران اربعین که پیاده به سوی اربعین می‌رفتند، به اجرا در آورده است.

از سوی دیگر به گزارش وزارت دفاع عراق و در چارچوب عملیات 'هشدار آخر' بالگرد‌های ارتش اعلانیه‌هایی را بر فراز مناطق فرات علیا در استان الانبار در غرب استان‌های کربلا و نجف توزیع کردند.

در این اعلانیه‌ها از شهروندان خواسته شده در زمینه حفاظت از خاک وطن (عراق) و تعقیب هسته‌های خفته تروریستی و کسانی که امنیت کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد، با نیرو‌های امنیتی همکاری کنند.

پیش از آن وزارت دفاع عراق همچنین خطاب به نیرو‌های الحشد الشعبی مستقر در نوار مرزی عراق با سوریه تاکید کرده بود عناصر تروریستی داعش برای ورود به عراق تلاش می‌کنند و امروز، روز شما است و تامین امنیت مرز‌ها مسئولیت شماست.

بر اساس اعلام مسئولان عراقی تاکنون بیش از ۱۵ میلیون زائر از جمله چهار میلیون زائر خارجی (شامل یک میلیون و ۸۰۰ زائر ایرانی) برای انجام زیارت اربعین وارد کربلای معلا شده اند.

دولت و نیرو‌های امنیتی عراق با اجرای طرح‌های مختلف تاکنون موفق به تامین امنیت کامل این مراسم چند میلیونی شده اند بگونه‌ای که تا این لحظه هیچگونه رویداد ضد امنیتی موفق علیه زائران گزارش نشده است.