به گزارش افکارنیوز،

دادگاهی در امارات،  سه‌شنبه یک انگلیسی متهم به جاسوسی را تا جلسه بعدی دادگاه، به طور موقت آزاد کرد. «متیو هِجِز» (31 ساله) در پنجم ماه می 2018 در فرودگاه دبی و به اتهام جاسوسی بازداشت شد؛ امارات فعلا حاضر شده او را به صورت موقت آزاد کند. بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، هِجِز دانشجوی دکتراست و درباره سیاست‌های خارجی و امنیت داخلی امارات پس از اعتراض‌های اخیر در جهان عرب تحقیق می‌کرده است.

بر اساس این گزارش، «دانیلا تیگادا» همسر متیو هجز اعلام کرد همسرش به صورت موقت و تا تاریخ موعد دادگاه بعدی در 21 نوامبر آزاد شده و تحت نظارت مستمر خواهد بود. دانییلا گفت: حتما از این تحول استقبال می‌کنم اما به خودم اجازه خوشحالی زیاد را نمی‌دهم زیرا متیو هنوز کاملا آزاد نیست. قبل از هر چیزی امیدوارم عدالت محقق و و متیو آزادی را که شایسته آن است ، به دست آورد؛ این آزادی از شش ماه پیش به نحو ظالمانه‌ای از او گرفته شده است.

وی تأکید کرد همسرش بی‌گناه است. خانم تیگادا پیشتر گفته بود همسرش در زندان انفرادی قرار است و امکاناتی محدود برای تماس با کنسولگری انگلیس در امارات و خانواده‌اش دارد. «حمد سیف الشامسی» دادستان کل امارات قبلا اعلام کرد هجز به اتهام جاسوسی برای یک کشور خارجی در ابوظبی محاکمه می‌شود.