به گزارش افکارنیوز،

ساکنان منطقه جولان اشغالی سوریه طرح رژیم صهیونیستی را که در صدد بود با برگزاری انتخابات نمایشی، تأیید مردمی را به دست آورد، نقش بر آب کردند.

رژیم صهیونیستی با وجود تمام تلاشهایی که انجام می‌دهد تا سایر کشورها حاکمیت این رژیم بر ارتفاعات جولان را به رسمیت بشناسند، ولی «انتخابات شورای محلی» که تل‌آویو در صدد برگزاری آن بود، به صورت کامل برگزار نشد.

این رژیم در واقع از رهگذر این انتخابات در تلاش بود که روابط خود را با روستاهای «مجدل شمس، بقعاثا، مسعدة و عین قنیا» عادی سازد، ولی مردم این مناطق با تحریم این انتخابات و محاصره مراکز اخذ رأی، صحنه‌های اعتصاب عمومیِ مردم این منطقه در سال 1982 را یادآور شدند که در آن به الحاق خود به اراضی اشغالی اعتراض کردند.

روزنامه الاخبار در این زمینه گزارش داد، پس از آنکه طی روزهای گذشته در مسعده و بقعاثا به خاطر انصراف نامزدها از حضور در انتخابات که تحت فشار مردم صورت گرفت، انتخابات انجام نشد، ساکنان مجدل شمس و عین قینا نیز با تصمیم رژیم صهیونیستی برای برگزاری این انتخابات مخالف کرده و دست به اعتصاب و درگیری با نظامیان این رژیم زدند؛ تا جایی که صهیونیستها از گلوله‌های پلاستیکی و گازهای اشک آور علیه تظاهرات کنندگان استفاده کردند.

از ساعات آغازین صبح سه شنبه (روز گذشته) ساکنان مجدل شمس و عین قنیا به مراکز اخذ رأی هجوم برده و آن را محاصره کردند تا «مشتی ضعیف النفس و مزدور» در این مراکز حضور نیابند، در انتخابات شرکت نکنند و به نامزدهایی رأی ندهند که با اسرائیل همکاری دارند.

از مجموع 12 هزار نفری که در مجدل شمس و حدود سه هزار نفری که در عین قنیا سکونت دارند، فقط 30 نفر در مراکز اخذ رأی این دو شهرک حضور یافتند. در واقع اگر شلیکهای نظامیان صهیونیست و گازهای اشک آور نبود همین عده قلیل نیز نمی‌توانستند خود را به مراکز اخذ رأی برسانند.

به گزارش الاخبار، آنچه روز گذشته توجه را جلب می‌کرد این بود که رژیم صهیونیستی نیروهای پلیس منطقه «الجلیل» و سایر گروههای نظامی خود را به همراه نیروهای دروزی در جولان مستقر کرده بود که در میان آنان نیروهای فلسطینی ساکن الجلیل و الکرمل حضور داشتند تا از این طریق آنان را در مقابل نزدیکانشان قرار دهند که در جولان اشغالی سکونت دارند.

براساس این گزارش، سه شنبه روز تاریخی بود که ساکنان جولان در مسیر جنگ با رژیم صهیونیستی و آینده اراضی اشغالی رقم زدند؛ آن هم در زمانی که پرچم اسرائیل در پایتخت برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و کشورهای عربی موسوم به «میانه‌رو» برافراشته شده است.

بنا بر این گزارش، به جای اینکه رژیم صهیونیستی بتواند از مردم جولان تأیید به دست آورد، رخدادهای روز گذشته تماما بر خلاف مطالبات این رژیم رقم خورد؛ زیرا این اعتراضات به کسانی که اشغالگری را نمی‌پذیرند روحیه داد، به شک کسانی پایان بخشید که در خصوص عادی‌سازی روابط خود با این رژیم تردید داشتند و به حکومت سوریه یک برگه مهم داد تا از طریق تمامی امکانات خود از جمله امکانات دیپلماتیک بتواند این منطقه اشغالی را باز پس بگیرد.

قدر مسلم اینکه، تلاشهای همیشگی رژیم صهیونیستی که در راستای استفاده از کارت دروزیها بود تا بتواند از آنان در مقابل دولت سوریه استقاده کند، پس از امتحان روز گذشته در جولان ناکام ماند؛ زیرا این مردم ثابت کردند که تأثیر «ایوب قره» وزیر ارتباطات و امور جاسوسی و «موفق طریف» شیخ طایفه دروزیهای حاضر در فلسطین اشغالی بسیار محدود است و این دو نفر نمی‌توانند ساکنان جولان را از مواضعشان منصرف کنند.

این گزارش در ادامه افزود، قره روز گذشته شکست سنگینی متحمل شد؛ شخصی که با تیم خود در صدد تغییر رخدادهاست و اخیرا به امارات رفت و از آنجا به عنوان پایتخت یک کشور حاشیه خلیج فارس به کشورهای عربی پیام رژیم صهیونیستی را ابلاغ کرد.

طریف نیز به عنوان تنها غیر یهودی، در سالگرد هفتادمین سال موسوم به «تأسیس کشور اسرائیل» چند ماه پیش سخنرانی کرد، ولی تصویری که رژیم صهیونیستی از طریق این سخنرانی سعی در القای آن داشت، مخدوش شد و انتفاضه مردمی در جولان، زمینه را برای تحولات داخلی فلسطین به ویژه در الجلیل و الکرمل فراهم کرد.

ساکنان جولان امروز چهارشنبه اعتصاب سراسری می‌کنند

در همین راستا، ساکنان جولان اعلام کردند که در رد اقدامات یهودی‌سازی مقامات صهیونیستی امروز چهارشنبه اعتصاب سراسری دارند و بر هویت عربی-سوری خود تأکید خواهند کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که ساکنان جولان در مجدل شمس، بقعاثا، مسعده و عین قنیه دست به اعتصاب خواهند زد و اعتراض خود را نسبت به تلاش رژیم اشغالی برای الحاق جولان به اراضی اشغالی اعلام خواهند کرد.