به گزارش افکارنیوز،

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد که اگر دست داشتن مقامات سعودی در پرونده قتل خاشقچی ثابت شود احتمال تحریم عربستان سعودی وجود دارد.

دولت فرانسه از عربستان سعودی خواسته است که درباره خاشقچی تحقیق و واقعیت آن اعلام شود و افرادی که پشت پرده کشته شدن این روزنامه نگار منتقد سعودی هستند معرفی شوند.

لودریان امروز چهارشنبه به رادیو RTL گفت: مادامیکه آنهایی که مسئول کشته شدن خاشقچی هستند آشکارا اعلام نشود و مقتضیات مربوط این پرونده مشخص نشود ما بر لزوم اعلام واقعیات تاکید خواهیم کرد. تا الان ما این واقعیت را نداشته‌ایم.

وزیر خارجه فرانسه با بیان اینکه اقدامات لازم را علیه آنهایی که مسئول این قتل هستند اتخاذ خواهیم کرد افزود: فرانسه احتمال تحریم علیه عربستان سعودی را رد نمی‌کند.

براساس گزارش رویترز، عربستان سعودی خریدار بزرگ تسلیحات، محصولات لاکچری و دیگر کالاها از فرانسه است.

لودریان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آلمان صادرات سلاح به عربستان سعودی را به خاطر پرونده خاشقچی متوقف کرده است گفت: برلین خیلی زود عمل کرد. من فکر می‌کنم ما باید منتظر اتمام تحقیقات و یافتن مجرمان باشیم.

لودریان میزان فروش تسلیحات فرانسه به ریاض را کم جلوه داد و گفت: عربستان سعودی فقط 7 درصد صادرات سلاح فرانسه را می‌خرد. ما در این زمینه به سعودیها وابسته نیستیم.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز پیش از این امکان توقف صادرات سلاح به عربستان سعودی را به خاطر قتل جمال خاشقچی بی ربط خوانده بود و گفته بود فروش تسلیحات به این کشور به دلیل قتل این روزنامه نگار منتقد سعودی متوقف نخواهد شد.