به گزارش افکارنیوز،

"تامر الرفاعی" سخنگوی ارتش مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیرو‌های این کشور ۸ تروریست تکفیری را در شمال و مرکز سیناء به هلاکت رسانده‌اند.

وی همچنین از هلاکت ۱۰ تروریست بسیار خطرناک در پی عملیات منحصر به فرد نیرو‌های امنیت ملی مصر در عریش خبر داد.

طبق این بیانیه یک افسر مصری در جریان این عملیات‌های نظامی کشته شد.

از سوی دیگر سخنگوی ارتش مصر گفت که ۱۲۹ مظنون و تحت تعقیب در پرونده‌های جنایی دستگیر و اقدامات قانونی علیه آن‌ها انجام شده است.

ارتش مصر فوریه ۲۰۱۸ عملیات گسترده‌ای را برای نابودی تکفیری‌های وابسته به گروه تروریستی داعش در سیناء آغاز کرد، تکفیری‌ها طی سال‌های گذشته در حملات خود صد‌ها نیروی امنیتی و شهروند مصری را به قتل رسانده‌اند.

شانزدهم مهر ماه گذشته بود که فرماندهی کل نیرو‌های مسلح مصر اعلام کرد نیرو‌های ارتش و پلیس طی برهه اخیر در چارچوب عملیات امنیتی بزرگ در شمال سیناء برای نابودی تکفیری‌ها در این منطقه، ۵۲ تکفیری خطرناک را کشته‌اند.

قاهره میزبان کنفرانس همکاری عربی - چینی در زمینه انرژی

ششمین دوره کنفرانس همکاری عربی - چینی در زمینه انرژی از پنجم الی هشتم نوامبر (چهاردهم الی هفدهم نوامبر) در قاهره پایتخت مصر برگزار می‌شود.

اتحادیه عرب در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کنفرانس با مدیریت مشترک اتحادیه عرب و چندین وزارتخانه مصر از جمله وزارت برق و انرژی تجدید‌پذیر و وزارت پتروشیمی این کشور و اداره ملی انرژی چین برگزار می‌شود.

"کمال حسن علی" دستیار دبیرکل اتحادیه عرب و رئیس بخش امور اقتصادی این اتحادیه بر اهمیت برگزاری این کنفرانس مشترک و همزمان شدن آن با توجه منطقه‌ای و بین‌المللی به بحث انرژی و انرژی پایدار تاکید کرد.

وی از روند فراهم کردن مقدمات برگزاری این کنفرانس و تلاش‌های صورت گرفته در این راستا تمجید کرد.

دوچرخه سواری رئیس‌جمهور مصر در شرم الشیخ

"بسام راضی" سخنگوی رسمی ریاست‌جمهوری مصر اعلام کرد که عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور این کشور صبح امروز پنجشنبه سوار بر دوچرخه از شهر شرم الشیخ بازدید کرده است.