به گزارش افکارنیوز،

بنابر اعلام منابع رسمی، ­ دولت اروگوئه از پارلمان کشورش خواست به نظامیان آمریکایی و نیرو‌های نظامی دیگر کشور‌ها اجازه دهد طی اجلاس گروه ۲۰ که در بوئنوس آیرس آرژانتین برگزار می‌شود، وارد خاک اروگوئه شوند.

دونالد ترامپ و روسای جمهور قدرت‌های اصلی جهان در نشست گروه ۲۰ که روز‌های جمعه ۳۰ نوامبر و یکم دسامبر در پایتخت آرژانتین در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مونتویدئو برگزار می‌شود حضور خواهند داشت.

این لایحه پیشنهادی که وزارت دفاع اروگوئه آن را به پارلمان ارائه داده است مشخص می‌کند که آمریکا از اروگوئه خواسته است تا در فاصله ۲۶ نوامبر تا ۳ دسامبر، ۸ هواپیما و ۴۰۰ نظامی آمریکایی و غیر نظامی بتوانند وارد خاک اروگوئه شوند و از هیئت ریاست جمهوری آمریکا پشتیبانی کنند.

بند دوم این لایحه پیشنهادی که بحث برانگیز‌تر است این است که این لایحه خواستار دادن مجوز عمومی برای ورود نظامیان دیگر کشور‌های شرکت کننده در نشست گروه ۲۰ است.

سناتور حزب ملی و رئیس کمیسیون دفاعی سنای اروگوئه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد مجوز عمومی پارلمان به قیمت دادن یک چک سفید به دستگاه اجرایی کشور تمام می‌شود.

در قانون اساسی اروگوئه پیش بینی شده است که پارلمان باید مورد به مورد درخواست‌های ورود نیرو‌های نظامی به خاک اروگوئه را بررسی کند.