به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور جمهوری‌خواه آمریکا اعلام کرد جمهوری‌خواهان ممکن است در انتخابات میان دوره ای کنگره‌ آتی کنترل مجلس نمایندگان این کشور را از دست بدهند.

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی روز گذشته در ویرجینای غربی از احتمال کسب اکثریت آرا از سوی دموکرات‌ها ابراز تاسف کرد. ترامپ درباره احتمال پیروزی دموکرات ها در این انتخابات اعلام کرد: این مسئله می تواند اتفاق بیفتد. ممکن است اتفاق بیفتد. ما در حال حاضر خیلی خوب عمل می‌کنیم و در سنا نیز عملکرد خیلی خوبی داریم اما این اتفاق (شکست جمهوری‌خواهان) ممکن است بیفتد.

این یکی از موارد نادری است که ترامپ به احتمال پیروزی دموکرات ها در انتخابات میان دوره‌ای کنگره اذعان می‌کند. در عین حال پیش بینی‌های انتخاباتی نیز نشان می دهد دموکرات‌ها شانس خوبی برای پیروزی در مجلس نمایندگان این کشور دارند با این حال جمهوری‌خواهان همچنان می توانند کنترل سنا را در اختیار داشته باشند. بر اساس پیش بینی‌های انتخاباتی، دموکرات‌ها برای در اختیار گرفتن کنترل مجلس نمایندگان نیاز به دست آوردن 23 کرسی دارند. پیش از این ترامپ اعلام کرده بود که او مسئول شکست جمهوری‌خواهان در انتخابات نخواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر گفته بود که جمهوری‌خواهان در رقابت‌های مجلس نمایندگان عملکرد خوبی داشته‌اند اما درباره عملکرد هم حزبی های خود در رقابت های سنا بیشتر ابراز خوشبینی کرد. او اعلام کرد تنها مشکل مربوط به مجلس نمایندگان است.

 انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا قرار است در ششم نوامبر برگزار شود. در این انتخابات تمامی ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا و یک سوم از سناتور‌های این کشور انتخاب خواهند شد.

نتایج نظرسنجی «لنگر ریسرچ اسوشیت» نشان داد که ۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان از حزب دموکرات حمایت کردند، این در حالی است که ۴۲ درصد از شهروندان آمریکایی شرکت‌کننده در این نظرسنجی اعلام کردند به نمایندگانی از حزب جمهوری‌خواه رای خواهند داد.