به گزارش افکارنیوز،

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت که قصد دارد در هفته جاری با همتای کره شمالی خود دیدار کند. ظاهرا وی در این صحبتها به کیم یونگ چول اشاره داشته است. البته پامپئو به مکان و تاریخ این جلسه اشاره‌ای نکرد که به احتمال زیاد به متقاعد ساختن کره شمالی برای اتخاذ تصمیمات جدی تر در راستای خلع سلاح و فراهم کردن مقدمات برای نشست بعدی بین ترامپ و رهبر کره شمالی متمرکز خواهد بود.

پامپئو گفت: کار زیادی باقی مانده اما مطمئن هستم که به حفظ فشار اقتصادی تا زمانی ادامه خواهیم داد که کیم به تعهدات خود به ترامپ در ژوئن و سنگاپور پایبند باشد.

این درحالی است که وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد که " بهبود روابط و تحریم‌ها با یکدیگر سازگار و هماهنگ نیست.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا تصور می‌کند تکرار معمول تحریم‌ها و فشارهایش به خلع سلاح منجر می‌شود. ما نمی‌توانیم مانع از خندیدن به این ایده مسخره شویم.

وزارت خارجه کره شمالی لغو تحریمهای آمریکا را به عنوان اقدامی متقابل در برابر " اقدامهای پیش دستانه و ناشی از حسن نیت" پیونگ یانگ تلقی کرد.

کره شمالی در بیانیه‌ای هشدار داده درصورتیکه آمریکا تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور را لغو نکند، پیونگ یانگ می‌تواند سیاست داخلی این کشور مبنی بر تقویت زرادخانه هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

این بیانیه جمعه شب توسط وزارت خارجه کره شمالی منتشر شده و در حالی است که کره جنوبی و آمریکا هم بر سر اعمال تحریم‌ها و فشار بر کره شمالی به منظور دستیابی به خلع سلاح اختلاف دارند.

وزارت خارجه کره شمالی تهدید کرده است می‌تواند همزمان سیاست پیشبرد نیروی هسته‌ای و توسعه اقتصادی را در صورتی که آمریکا موضعش را تغییر ندهد، ادامه دهد.