به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند دولت عبدالفتاح السیسی برای اجرای طرح راهبردی بزرگی در سیناء تلاش میکند که اجرای آن تا سال 2027 میلادی طول می‌کشد.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در این باره نوشت مصر برای افزایش جمعیت ساکنان سیناء تا 6 برابر تلاش می‌کند تا به سه میلیون و پانصد هزار نفر در سال 2027 میلادی برسد تا امکان اسکان هشت میلیون مصری تا سال 2052 میلادی فراهم شود.

یرون فریدمن تحلیلگر امور عربی روزنامه یدیعوت درباره این طرح هشدار داده و تاکید کرده است این طرح ممکن است به معضل امنیتی بزرگی برای اسرائیل تبدیل شود، به ویژه در سایه پایبند نبودن مصر به هیچ یک از مفاد توافق‌نامه صلح با تل‌آویو که یکی از مهمترین این بندها این بود که سیناء عاری از سلاح باقی بماند.

وی افزود طرح مصر برای توسعه سیناء و تبدیل آن به منطقه‌ای شکوفا، تقویت نیروها در این منطقه را برای فراهم کردن حمایت امنیتی از مصری‌هایی به دنبال خواهد داشت که برای سکونت به سیناء می‌آیند، علاوه بر گردشگرانی که وارد این منطقه می‌شوند و اسرائیل باید این مسئله را در نظر بگیرد.

این تحلیلگر صهیونیست این سئوال را مطرح کرد که ایا نیروهای مصری که در سیناء مستقر خواهند شد، با ارتش اسرائیل علیه حماس در غزه همکاری خواهند کرد یا برعکس(یا با حماس همکاری خواهند کرد)

مصطفی مدبولی نخست وزیر مصر گفته بود منطقه شمال سیناء امکانات سرمایه‌گذاری امیدبخشی در زمینه‌های استخراج معادن،‌کشاورزی، پرورش ماهی گردشگری و نیز صادرات و شبکه تونلی دارد که سیناء را به دلتا وصل خواهد کرد و در ایجاد محیط توسعه‌ای کاملی و به هم پیوسته‌‌ای سهیم خواهد بود و مانع می‌شود که جوانان سیناء در دام گروه‌های تروریستی و افراطی بیفتند.