به گزارش افکارنیوز،

چندی پیش نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که سرویس‌های جاسوسی چین، تلفن همراه دونالد ترامپ را شنود می‌کنند.وزارت خارجه چین در پاسخی طعنه‌آمیز ضمن رد این گزارش اعلام کرد ترامپ اگر می‌خواهد شنود نشود، بهتر است از گوشی‌های هوآوی استفاده کند.به این بهانه در ادامه مطلب به این سوال که سران جهان از چه تلفن همراهی استفاده می‌کنند، پاسخ خواهیم داد.

https://www.afkarnews.com/

 

گفته می‌شود دونالد ترامپ توئیت‌هایش را از طریق تیم روابط عمومی‌اش انجام می‌دهد. با این حال او پیش از تحلیف ریاست‌جمهوری توئیت‌هایش را با استفاده از سامسونگ گلکسی قدیمی‌اش می نوشت که به وضوح روی آن نوشته: «به همراه توئیتر».با وجود تهدیدهای ترامپ علیه شرکت اپل، او مجبور بود به منظور حفظ امنیت اطلاعاتی‌اش از زمان ورود به کاخ سفید از یک آیفون استفاده کند. این موضوع را «دان اسکاوینو»، مدیرکل رسانه‌های اجتماعی کاخ سفید از طریق توئیتر تایید کرده است.

ولادیمیر پوتین:رئیس‌جمهور روسیه بسیاری مواقع ادعا کرده است که از تلفن همراه استفاده نمی‌کند، چراکه به تهدیدات امنیتی منجر می‌شود اما براساس گزارش تلگراف، پوتین یک گوشی هوشمند گلوناس ٩٤٥ اندرویدی دارد که توسط شرکت MTS ساخته شده است.

خانواده سلطنتی بریتانیا:این خانواده عاشق آیفون هستند. آخرین باری که پرنس ویلیام با یک آیفون دیده شد، در المپیک ‌سال ٢٠١٣ بود. ملکه الیزابت به کارکنانش دستور داده که آیپد بخرند.

کیم جونگ اون: گوشی هوشمند مورد استفاده رهبر کره‌شمالی بسیار مشکوک است؛ چراکه مشخص نیست مدل آن چیست! اما در یک عکس منتشرشده از وی گمان می‌رود او یک گوشی اچ‌تی‌سی باترفلای دارد. کره‌شمالی گوشی‌های اندرویدی خاص خود را دارد که به نام «آریرنگ» شناخته می‌شود و تنها ١٠‌درصد مردم مجاز به استفاده از آن هستند و این ١٠‌درصد شامل افسران، خانواده آن ها، بازرگانان و ... می‌شوند، بنابراین ممکن است گوشی رهبر کره‌شمالی هم یکی از این ها باشد.

آنگلا مرکل: بنا بر گزارش گاردین، صدراعظم آلمان، دو گوشی هوشمند دارد. یکی نوکیا ٦٢٦٠ است و دیگری بلک‌بری Z١. او برای کارهای دفتری از نوکیا استفاده می‌کند و برای کارهای دیگرش از بلک‌بری.

امانوئل ماکرون: تصویری که از جوان‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ فرانسه و دفتر کارش منتشر شده نشان می‌دهد او روی میزش، دو پرچم، یک ساعت، سه کتاب و دو گوشی آیفون دارد. گرچه ممکن است برخی بگویند این گوشی‌های موبایل را روی میز او قرار داده‌اند و شاید گوشی‌های خود او نباشد اما با توجه به این که او چهره مدرن فرانسه است، حدس می‌زنیم اپل را بر گوشی های اندرویدی ترجیح می‌دهد.