به گزارش افکارنیوز،

علمای بحرین در بیانیه‌ای به صدور حکم حبس ابد علیه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی این کشور واکنش نشان دادند.

در این بیانیه آمده است: رژیم بحرین صبح امروز حکم به جدایی ابدی خود از ملت داد چرا که قوه قضائیه فاسد و قضات آن حکم دیکته شده به آن‌ها مبنی بر حبس ابد شیخ علی سلمان و شیح حسن سلطان و استاد علی الاسود را اعلام کردند.

این بیانیه می‌افزاید: رژیم دیکتاتوری بعد از اینکه مشروعیتش را از دست داد و همه تلاش‌هایش برای تسلیم کردن ملت و همه فشارهایش برای تسلیم کردن رهبران این ملت شکست خورد، دچار سردرگمی در تصمیم گیری و سیاست‌های خود شد و تصمیم گرفت تا انتهای این تونل تاریک که فقط به پایان کارش و هلاکتش منجر خواهد شد، حرکت کند. نه آمریکایی‌ها و نه انگلیسی‌ها و نه صهیونیست‌ها سودی برای این رژیم دیکتاتورینخواهند داشت؛ همانطور که سودی برای همپیمانان دیکتاتورِ جدا شده از ملت‌ها و امت و هویت اسلامی سودی نداشت.

علمای بحرین در این بیانیه تاکید کردند: این محاکمه جعلی با واضح‌ترین برهان، میزان سیاسی کاری دستگاه قضایی رژیم آل خلیفه و وابستگی آن به این رژیم را بر ملا می‌کند. دستگاه قضایی رژیم آل خلیفه یک بار مخالفان را به ایران متصل می‌کند و بار دیگر به قطر. هرگاه رابطه حکومت با کشور دیگری بد شود، به این کشور اتهام می‌زند و به دنبال صدور احکام حبس ابد و سلب تابعیت و حتی اعدام برای معارضان می‌رود. همه این‌ها نیز از طریق یک دستگاه قضایی وابسته به حکومت انجام می‌گیرد که هیچ گاه حتی به هزاران سند و شهادت مبنی بر اعتراف گیری زیر شکنجه اهمیت نداده است. همگان بدانند که اگر شیخ علی سلمان و یارانش مشارکت در این انتخابات باطل را قبول می‌کردند، حکم امروز صادره، برائت آن‌ها بود.

علمای بحرین در پایان اعلام کردند: ما دستگاه قضایی را که تحت کنترل قدرت حاکم است، محکوم می‌کنیم و خواهان آزادی همه اسیران و گروگان‌ها و در صدر آن‌ها شیخ علی سلمان هستیم. تاکید می‌کنیم که این احکام باطل ذره‌ای در اراده ملت و ثابت قدمی آن‌ها نسبت به خواسته‌های مشروعشان خللی وارد نمی‌کند بلکه بر ایمان ما به وظیفه شرعی و ملیمان برای مقابله با این ظلم و قطع ریشه‌های فساد و مفسدان که کشور را ویران کرده اند، می‌افزاید.

دادگاه استیناف رژیم آل‌خلیفه امروز یکشنبه حکم حبس ابد شیخ علی سلمان و دو نفر دیگر از رهبران معارضان رژیم بحرین به‌نام‌های شیخ حسن سلطان و علی الاسود را به‌اتهام واهی جاسوسی برای قطر صادر کرده است.

این دادگاه حکم تبرئه شیخ سلمان و دو همراه وی از اتهامات وارده را لغو کرد.

رژیم بحرین این سه رهبر معارض را در پی مشارکت در مذاکرات پایان بحران در اوایل ۲۰۱۱ در چارچوب ابتکار آمریکایی قطری برای راه‌حل سیاسی به جاسوسی برای دوحه متهم کرده بود.