به گزارش افکارنیوز،

"نینو بوردجانادزه" رئیس سابق پارلمان گرجستان و رهبر حزب «جنبش دموکراتیک» این کشور  در گفتگو با خبرگزاری «نووستی» اعلام کرد که به عقیده وی، هیچ کدام از دو نامزد پست ریاست‌جمهوری پس از پیروزی در دور دوم انتخابات، تغییری در روابط با روسیه نخواهد داد.

 وی گفت: «هیچ یک از نامزدها نمی‌توانند تغییری در روابط با روسیه بدهند واتهامات وارده در این رابطه که چه کسی بیشتر "طرفدار روسیه" است، تنها جنبه رقابتی دارد. چنین افرادی نمی‌توانند باعث تخریب روابط روسیه و گرجستان شوند. جالب است، در انتخابات فعلی ریاست جمهوری حتی یک نامزد وجود نداشت که جرأت کند حتی درباره بهبود روابط با روسیه سخنی به زبان آورد.»

رئیس سابق پارلمان گرجستان یادآور شد که در حال آمادگی برای انتخابات پارلمانی است و قصد دارد جبهه سیاسی سومی ایجاد کند که مردم گرجستان جایگزین دیگری بجای انتخاب بین حزب حاکم یا مخالف آنها را داشته باشند.

بوردجانادزه درباره نتیجه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری گفت، فعلا نمی توان پیش بینی در این باره کرد، برای اینکه مبارزات انتخاباتی به پایان نرسیده و باید منتظر ماند.

لازم به یادآوری است، در انتخابات یکشنبه هفته گذشته در گرجستان، دو رقیب اصلی پست ریاست جمهوری: "سالومه زورابیشویلی" وزیر خارجه سابق این کشور و نامزد مستقل- 38.6  درصد آراء و "گریگول واشادزه" نامزد مخالفان 37.85  درصد آراء را بدست آوردند، یعنی کمتر از 50  درصد کل آراء و بدین ترتیب پیروزی قطعی یکی از این دو نفر، در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری مشخص خواهد شد که قرار است در تاریخ دوم دسامبر (11 آذرماه) برگزار شود.