به گزارش افکارنیوز،

روزنامه «هاآرتص» در مطلبی با اشاره به حصول توافق آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه، مواردی را به عنوان متن کامل این توافق منتشر کرد.

در ابتدای این مطلب با بیان اینکه راهپیمایی‌های بازگشت در نوار غزه باعث شد علی‌رغم تلاش‌های تل‌آویو، جنبش مقاومت اسلامی «حماس» به عنوان «یک شریک» در جامعه بین‌المللی شناخته شود، آمده است: «همچنین توافق آتش‌بسی را به مدت 3 سال برای غزه به دنبال داشت».

در اقدامی کم‌سابقه روز جمعه گذشته، هیأتی از مقامات اطلاعاتی مصر به ریاست یکی از ژنرال‌های ارشد ارتش این کشور به غزه سفر کرده و از مناطق راهپیمایی بازگشت در مرز سرزمین‌های اشغالی بازدید کردند. یک مقام مصری هم برای ملاقات با مقامات رژیم صهیونیستی و نهایی کردن مفاد طرح پیشنهادی قاهره به تل‌آویو سفر کرد.

بر این اساس، توقف راهپیمایی‌های بازگشت در مناطق مرزی غزه، تسهیل محاصره این منطقه توسط رژیم صهیونیستی، افزایش محدوده ماهیگیری در ساحل غزه، بازگشایی گذرگاه رفح و صدور مجوز کار برای 5 هزار کارگر فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی را به همراه دارد.

روزنامه هاآرتص متن کامل توافق را به شرح ذیل ادعا می‌کند:

فلسطینی‌ها باید نظم و آرامش در مناطق مرزی غزه را حفظ کنند و هرکسی که آن را نقض کند به سزای کار خود برسانند.

توقف هرنوع شکل جدیدی از راهپیمایی‌های بازگشت تا پایان سال 2018 از جمله پایان تظاهرات‌های دریایی به سمت منطقه «زیکیم».

مصر متعهد شده تا تلاش کند محاصره غزه تا توقف کامل راهپیمایی‌ها و تظاهرات، به میزان 70% رفع شود و محدوده ماهیگیری در ساحل غزه نیز تا 14 مایل دریایی افزایش یابد.

رفع مشکل حقوق کارمندان و ادارات دولتی در نوار غزه با کمک قطر، مصر و تشکیلات خودگردان فلسطین.

اسرائیل نیز اجازه خواهد داد 5 هزار کارگر فلسطینی زیر 40 سال برای اشتغال به فلسطین اشغالی وارد شوند.

اجرای توافق تبادل زندانیان فلسطینی با صهیونیست‌های مفقود در نوار غزه از طریق میانجی‌گری مصر

این توافق تحت نظارت‌های بین‌المللی از جمله روسیه و سازمان ملل تا حداقل 3 سال اعتبار خواهد داشت.

گذرگاه رفح با مصر و همچنین گذرگاه‌های تجاری نوار غزه با فلسطین اشغالی به‌صورت دائم باز خواهند ماند.

ارائه کمک مالی و حمایت از بازسازی نیروگاه برق غزه و دیگر پروژه‌های زیرساختی که حدود 30 هزار شغل برای دارندگان مدارک دانشگاهی فراهم می‌کند.

این در حالی است که رسانه‌های رژیم صهیونیستی پیشتر به نقل از منابعی می‌گویند که تل‌آویو ضمن پذیرش طرح پیشنهادی مصر جهت برقراری آتش‌بس طولانی مدت با حماس، امتیازات بیشتری در مقایسه با قبل، به نوار غزه خواهند داد.