به گزارش افکارنیوز،

بشار الجعفری، نماینده سوریه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، که با هدف بررسی تحولات سوریه آغاز شده است، اعلام کرد: ما پایان حضور نظامی غیرقانونی آمریکاو کشور‌های عربی را در خاک سوریه خواستاریم. از کشور‌های عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهیم برای خلع سلاح هسته‌ای و شیمیایی خاورمیانه تلاش کنند.

او افزود: سوریه از تروریست‌هایی رنج می‌برد که از طرف کشور‌هایی که آنان را تشکیل داده اند، حمایت می‌شوند.

نماینده سوریه تاکید کرد: خارج کردن چهار هزار جسد از گور‌های جمعی کشف شده در استان رقه سوریه، بیانگر جنایات ائتلاف بین المللی علیه مردم سوریه است.

بشار الجعفری افزود: دمشق به شیوه بی بازگشتی به برنامه شیمیایی سوریه پایان داده و این کار بر روی عرشه کشتی‌های آمریکایی انجام شده است.

نماینده سوریه در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: کشور‌هایی که خواستار برگزاری نشست امروز شده اند همان‌هایی هستند که دستیابی گروه‌های مسلح به سلاح شیمیایی را در سوریه آسان کرده اند.

او افزود: اظهارنظر‌های کشور‌های غربی به نوعی دعوت از گروه‌های مسلح برای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه است تا بتوانند نظام سیاسی سوریه را متهم کنند. شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون تدبیری علیه کشور‌های حامی گروه‌های مسلح در سوریه که راه را برای دستیابی این گروه‌ها به سلاح شیمیایی و سمی فراهم کرده اند، اتخاذ نکرده است.