به گزارش افکارنیوز،

وب‌سایت خبری «۲۶ سپتامبر» جمعه به نقل از این منبع گزارش داد که ارتش یمن به تجمع نیروهای مزدور ائتلاف سعودی و اماراتی در استان مذکور یک فروند موشک بالستیک از نوع «زلزال یک» شلیک کرد.

این منبع نظامی تأکید کرد که موشک شلیک شده با دقت به هدف تعیین شده اصابت کرده است و بر اثر اصابت آن، شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر «محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه العالم ادعاهای ائتلاف سعودی در مورد جبهه الحدیده را تکذیب کرد.

او گفت که شهر الحدیده بر خلاف ادعای ائتلاف سعودی در محاصره نبوده و نیروهای ان ائتلاف تنها در منطقه جنوب این شهر حضور دارند.

البخیتی گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شده‌اند حملات آن‌ها را دفع کرده و آن‌ها را در چند منطقه محاصره کنند.

این عضو دفتر سیاسی انصارالله تأکید کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی روزهای گذشته پیروزی‌های بزرگی به دست آورده‌اند و به زودی ارتش در مورد این پیروزی‌ها گزارش خواهد داد.

محمد البخیتی افزود که نیروهای یمن خطوط تدارکاتی نیروهای دشمن نزدیک کیلومتر ۱۶ و کیلومتر ۱۰ در الحدیده را قطع کرده‌اند.

در همین ارتباط، «عبدالله الجفری»، سخنگوی نیروی هوایی یمن گفت که نیروهای یمن در ساعت‌های آتی تمام پیشروی های متجاوزین در ساحل غربی را خنثی خواهند نمود و تمام تلاش‌های دشمن برای پیشروی با حمایت آمریکا با شکست مواجه می شود.

وی در گفت وگو با شبکه العالم افزود که در ساعت‌های آتی اخبار شادی بخشی برای مردم یمن و آزادیخواهان جهان منتشر و هر پیشروی دشمن در ساحل غربی کشور، خنثی خواهد شد.

ائتلاف سعودی و اماراتی این هفته حملات شدید به شهر بندری الحدیده آغاز کردند و مدعی شدند که توانسته‌اند وارد این شهر شوند.

اما ستاد کل نیروهای مسلح یمن این ادعاها را تکذیب کرد و گفت که متجاوزان در چهرا محور محاصره شده‌اند.