به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف شهرک «هجین» واقع در 110 کیلومتری شرق شهر دیرالزور را هدف حملات خود قرار دادند.

منابع محلی به سانا گفتند که جنگنده‌های آمریکایی منازل غیر نظامیان را به صورت گسترده بمباران کرد و در جریان آن دستکم 26 غیر نظامی جان خود را از دست دادند.

برخی از افراد کشته شده زنان و کودکان بودند و در جریان حملات مذکور دهها نفر نیز زخمی و خسارات زیادی به منازل ساکنان این منطقه وارد شد.

منابع محلی می‌گویند که به خاطر سختی بیرون کشیدن افراد زخمی از زیر آوارها و وضعیت نامساعد بسیاری از آنان، احتمالا بر تعداد افراد کشته افزوده خواهد شد.

به گفته این منابع، ائتلاف آمریکا «به بهانه حمله به تروریستهای داعش منازل غیر نظامیان را بمباران می‌کند... و تجاوز مستمر ائتلاف باعث آوارگی و مهاجرت [اجباری] صدها غیر نظامی شده است که به خاطر تخریب منازلشان، بی‌خانمان شده‌اند».

کشتار غیر انظامیان هجین تنها چهار روز پس از بمباران منطقه «السوق الجدید» در این شهرک توسط ائتلاف آمریکا صورت گرفت.

در جریان حملات اخیر آمریکا به هجین که با بمب‌های ممنوعه فسفری سفید انجام گرفت، شمار زیادی از غیر نظامیان مصدوم و برخی از مغازه‌ها و منازل نیز به آتش کشیده شد.

آمریکا به بهانه مبارزه با داعش، در خارج از چارچوب شورای امنیت ائتلاف غیر قانونی را رهبری می‌کند و غیر نظامیان سوری و زیر ساختهای این کشور را بمباران می‌کند.