به گزارش افکارنیوز،

روزنامه ساندی‌تایمز اشاره‌ای به نام این وزرا نکرده است، اما نوشته هر چهار نفر آنها حامی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند. این خبر در شرایطی منتشر شده که فشارها بر ترزا می از همه طرف‌ها شدت گرفته است. 

می در تلاش است جزئیات نهایی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) را تدوین کند. 

پیش از این «جو جانسون»، وزیر امور حمل و نقل انگلیس روز جمعه اعلام کرده بود به دلیل طرح پیشنهادی دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) از کابینه جدا می‌شود. 

او در بیانیه‌ای نوشته است: «برگزیت کشور را دچار تفرقه کرده است. میان احزاب سیاسی، تفرقه ایجاد کرده و خانواده‌ها را هم دچار اختلاف کرده است.»

جانسون نوشته با وجود اینکه در همه‌پرسی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به ماندن در این اتحادیه رأی داده، مجدانه خواستار آن بوده که دولت طرح خروج را اجرا کند.   

واژه برگزیت، کوتاه شده عبارت انگلیسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است (Britain exits the EU). در واقع فرآیند برگزیت، خارج شدن بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) از اتحادیه‌ایست که قواعد تجاری، سیاسی و قضایی کشورهای عضو را رقم می‌زند. بریتانیا اولین کشور در این اتحادیه است که قصد خروج از آن را دارد، از این رو فرآیند خروجش با پیچیدگی‌هایی مواجه شده و دارای مولفه‌های متعددی است.

«دیوید کامرون» نخست وزیر سابق بریتانیا و رهبر پیشین حزب محافظه‌کار، پیش از انتخابات سراسری سال ۲۰۱۵ به مردم این کشور وعده داد همه‌پرسی جدایی از اتحادیه اروپا برگزار خواهد کرد.

در همه‌پرسی ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ در بریتانیا، ۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان انگلیس رای به خروج داده بودند. در ولز نیز بیش از ۵۲ درصد رای‌دهندگان رای به خروج دادند. اما در اسکاتلند و ایرلندشمالی شرایط متفاوت بود و به ترتیب ۴۴ درصد و ۳۸ درصد شرکت‌کنندگان رای به خروج داده بودند و اکثریت آراء متعلق به موافقان ماندن در اتحادیه اروپا بود اما مجموعا رای همه بریتانیا به خروج بود.