به گزارش افکارنیوز،

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، امروز (یکشنبه) اعلام کرد در حاشیه مراسم بزرگداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در پاریس، پایتخت فرانسه، با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی‌اش گفتگو کرده است. پوتین این گفتگو را مثبت ارزیابی کرد.

پوتین در پاسخ به این پرسش که آیا فرصت گفتگو با ترامپ را در حاشیه این مراسم داشته است، گفت: بله. او همچنین افزود گفتگویش با رئیس جمهور آمریکا به خوبی پیش رفته است.

یکی از مقامات روس امروز در گفتگو با اسپوتنیک اعلام کرده بود مسئولان کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) محل نشستن سران کشورهای جهان را بر سر میز ضیافت نهاری که در حاشیه مراسم یادبود پایان جنگ جهانی اول در این کاخ برگزار شد، تغییر داده بودند به طوری که پوتین و ترامپ به دلیل آنکه دور از هم قرار داشتند نتوانسته بودند با یکدیگر گفتگو کنند. این در حالی است که طبق برنامه ریزی اولیه، دو طرف می بایست در یک طرف میز می نشستند و تنها امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، بین آنها قرار می گرفت.

در ادامه گزارش اسپوتنیک به نقل از این منبع روس آمده است: کاخ الیزه پیش از شروع ضیافت نهار برنامه اولیه را تغییر داد و به این ترتیب پوتین و ترامپ در دو سوی میز قرار گرفتند و فرصت گفتگوی دقیقی را با یکدیگر نداشتند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، نیز پیش تر گفته بود سران روسیه و آمریکا در کاخ الیزه فرصت گفتگو نداشتند و تنها توانستند با یکدیگر احوالپرسی کنند.