به گزارش افکارنیوز،

حافظ البشارة، کارشناس مسائل امنیتی عراق در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه اعلام کرد آمریکا برای فراهم‌سازی راه فراری برای سرکردگان گروه تروریستی داعش که در نوار مرزی سوریه و عراق در محاصره هستند و  برای تداوم بخشیدن به حضور این تروریست‌ها در منطقه تلاش می‌کند.

وی گفت: محور روسیه-ایران-سوریه و گروه‌های مقاومت، سرکردگان داعش را که اسرار و اسناد این گروه تروریستی را همراه خود دارند در مناطق مرزی عراق و سوریه محاصره کرده اند.

البشارة افزود: آمریکا نمی‌خواهد که این سرکردگان کلیدی به دست نیرو‌های مقاومت بیافتند و حتی نمی‌خواهد آن‌ها کشته شوند لذا در تلاش است منطقه‌ای را در عراق برای آن‌ها فراهم کند تا در آن امنیت داشته سپس از آن‌ها برای عملی کردن اهداف خود در منطقه استفاده کند.

وی در ادامه گفت: جنگنده‌های آمریکایی در حال انجام عملیات جاسوسی و جمع آوری اطلاعات برای گشودن راه فراری مختص تروریست‌ها و کارشکنی در روند عملیات نیرو‌های امنیتی و حشدالشعبی و ممانعت از هدف قرار گرفتن داعشی‌ها مشاهده شده اند.

مساحتی که در محاصره نیرو‌های امنیتی است حدود ۳۲ کیلومتر از نوار مرزی عراق و سوریه است که گفته شده بیش از ۳۰۰۰ عنصر تروریستی در آن هستند که تعداد زیادی از آنان را سرکردگان داعشی تشکیل می‌دهند.