به گزارش افکارنیوز،

مقامات آمریکایی روز یکشنبه اعلام کردند شمار افرادی که در فهرست مفقودین آتش‌سوزی در شمال کالیفرنیا ثبت شده اند به 228 نفر رسیده است که نسبت به روز شنبه بیش از 100 نفر افزایش داشته است.

کوری هونی، سخنگوی مرکز کنترل حوادث غیر مترقبه کالیفرنیا در یک کنفرانس خبری ضمن اشاره به آمار موقت کشته های آتش سوزی گفت: تاکنون نام 228 گمشده در فهرست مفقودین آتش سوزی کالیفرنیا ثبت شده است. این آمار در روز شنبه 107 نفر بود که همکاران ما پس از پاسخگویی به حدود 550 تماس افرادی که از عزیزانشان خبری نداشتند، از افزایش مفقودین حادثه خبر دادند.

این مقام از تداوم تماس ها به مراکز خدمات اضطراری خبر داد.

آتش سوزی در جنگل های شمل کالیفرنیا از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده است و به رغم اقدامات سریع آتش‌نشانان آمریکا، اطفا آن همچنان غیر ممکن است. شب گذشته اعلام شد، شمار کشته های این حادثه که هویت آنها مشخص است به 31 نفر رسیده است که این آمار در حال افزایش است.

آتش سوزی عظیم کالیفرنیا ضمن نابودی مناطق جنگلی در جنوب و شمال کالیفرنیا ،موجب تخریب صدها خانه و ملک شده است و بیش از ده ها هزار نفر را مجبور به ترک خانه هایشان کرده است.

به گفته مقامات آمریکایی، این حادثه مخرب ترین آتش سوزی در تاریخ ایالت کالیفرنیا و سومین حادثه مرگبار در آمریکاست.

جرج براون، فرماندار دموکرات کالیفرنیا در یک کنفرانس مطبوعاتی که شب گذشته برگزار شد گفت: اگرچه هنوز  علت اصلی آتش سوزی تعیین نشده است، این حادثه بخشی از پیامدهای تغییرات آب و هوایی است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در کالیفرنیا وضع اضطراری اعلام کرد اما براون روز گذشته از ترامپ خواست این اعلامیه را به وضع فاجعه‌بار ارتقا دهد تا روند کمک رسانی در آن ارتقا یابد.