به گزارش افکارنیوز،

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در نشست خبری در ریاض در ادامه فرافکنی‌ها و منحرف ساختن افکار عمومی از سوی سعودی‌ها در معرفی آمران قتل خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی گفت: عربستان مسئول تحقیقات در پرونده قتل خاشقجی است، زیرا این جنایت در حق یک شهروند عربستانی و در داخل کنسولگری این کشور رخ داده است. قضیه خاشقجی هرگز سیاست‌های پادشاهی سعودی در قبال مقابله با تروریسم و ایران را تغییر نخواهد داد!

او همچنین گفت: سوالات بیشتری درباره پرونده قتل خاشقجی وجود دارد که هنوز بدون پاسخ است. حادثه قتل خاشقجی اشتباه بود و هرگز تکرار نخواهد شد.

الجبیر افزود: بین المللی کردن پرونده قتل جمال خاشقجی را رد می‌کنیم.

الجبیر گفت: هجده نفر در پرونده قتل خاشقجی بازداشت و شش مقام هم برکنار شدند. هر نوع تلاش برای سیاسی کاری در پرونده قتل خاشقجی را رد می‌کنیم و آن را دخالت در امور داخلی عربستان می‌دانیم.

او خاطرنشان کرد: سه درخواست برای دریافت اطلاعات و مدارک از طرف ترکیه‌ای ارسال کرده‌ایم و دادستان سعودی همچنان منتظر پاسخ این کشور است!

وزیر سعودی همچنین سخنان همتای ترکیه‌ای خود درباره نتیجه تحقیقات دادستانی عربستان در مورد قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول را رد کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه ساعتی پیش بیانیه دادستان کل عربستان سعودی درباره صدور حکم اعدام برای پنج تن از قاتلان جمال خاشقجی را ناکافی دانست و گفت: «برخی اظهارات دادستان کل عربستان سعودی قانع‌کننده نبود.»

در همین حال، الجبیر در تلاش برای توجیه تناقض‌گویی سعودی‌ها درباره قتل خاشقجی گفت: علت سخنان متفاوت ما درباره پرونده قتل جمال خاشقجی اطلاعات نادرستی است که از تیمی که به استانبول رفته بود، دریافت کردیم.

 وزیر امور خارجه عربستان سعودی همچنین در ادعایی مضحک در نشست خبری ریاض گفت: به دفاع از مرز‌های خود با یمن ادامه خواهیم داد و این حوثی‌ها هستند که شهر‌های یمن را در محاصره قرار داده اند!