به گزارش ايسنا، روزنامه مصري روز اليوسف، نوشت: حسني مبارك، رئيس جمهوري سابق مصر زماني كه از اقدام وزارت كشور مصر براي انتقالش به بيمارستان زندان طره آگاه شد، تهديد به خودكشي كرد و از زندانبانها خواست كه اين تهديد را به گوش پزشكان معالجش برسانند.

این روزنامه نوشت: حسنی مبارک پس از شنیدن این خبر، دچار وضعیت روحی نامناسبی شد و از زندانیان خواست که به پزشکان معالج وی اطلاع دهند در صورت انتقالش به بیمارستان زندان خودکشی خواهد کرد اما مسئولان زندان با این درخواست وی مخالفت کرده‌اند.

بنا به نوشته روزنامه روز الیوسف، مبارک پس از شنیدن این خبر با فریاد کشیدن و شکستن اشیاء موجود ر اتاق تلاش کرده‌ که مانع از این امر شود و حتی پس از خواهش‌های همسرش سوزان مبارک نیز آرام نشده و در نهایت از یکی از وکلای مدافع خود خواست که با این مساله مخالفت کرده و شکایتی را علیه وزارت کشور تنظیم کند.

در همین حال یسری عبدالرزاق، یکی از وکلای هیات مدافع حسنی مبارک اعلام کرد که اخبار منتشره در خصوص تهدید مبارک برای خودکشی کذب محض است.

این در حالی است که بنا به گزارش منابع مصری، مبارک روز سه‌شنبه به خاطر شرایط نامساعد جسمی برای نخستین باراز زمان شروع محاکماتش در مصر، در دادگاه حاضر نشد.

همچنین روزنامه الوطن - چاپ بحرین - نیز نوشت: سوزان مبارک، در یکی از یادداشت‌های خود نوشته زمانی که از سوی عاصم الجواهری، معاون وزیر دادگستری به کسب درآمدهای نامشروع و ۵۱ روز حبس محکوم شده، قصد خودکشی داشته‌ است.

در این یادداشت‌ها آمده که روز ۱۳ مه ۲۰۱۱ بدترین روز زندگی سوزان مبارک بوده چرا که در این روز حکم حبس وی از سوی مراجع قضایی صادر شده است.

در همین راستا وی تلاش کرده با خوردن شمار زیادی قرص به زندگی‌اش پایان دهد و این مساله باعثشده که مبارک به مسئولان کشورهای بزرگ و دیگر کشورها متوسل شود تا این حکم اجرا نشود و به ترتیب سوزان مبارک توانست در کنار مبارک در بیمارستان بماند.

در همین حال، پایگاه اینترنتی المحیط نیز اعلام کرد که جمال مبارک، پسر حسنی مبارک که در حال حاضر به جرم فساد مالی در زندان به سر می‌برد، روز شنبه قصد داشته با خوردن بیش از ۵ قرص خواب خودکشی کند.

بنا به گفته اداره زندان، جمال روز شنبه پس از درخواست پارلمان مصر و جمعی از شهروندان مصری برای جدا کردن اعضای نظام سابق مصر در زندان‌های این کشور دچار افسردگی شد و به خوردن قرص‌های خواب روی آورد تا به زندگی‌اش پایان دهد. به این ترتیب، حوالی ساعت ۱۰ شب علاء مبارک، برادر بزرگترش اعلام کرده که جمال به خواب عمیقی رفته و پس از آن پزشکان در زندان حاضر شده و وی را از مرگ نجات داده‌اند.

این مساله در پی حکم وزارت کشور مصر برای جدا کردن شخصیت‌های نظام سابق این کشور و قرار دادن آنها در پنج زندان مختلف به وقوع پیوست.

به گفته منابع آگاه مصري، جمال مبارك از اينكه در زنداني ديگر و با جنايتكاران همسلول باشد ميترسد و اين مساله باعث افسردگي وي شده است.