به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از سفر به کالیفرنیا مایک پنس را "۱۰۰ درصد وفادار" و "شخصی فوق‌العاده" توصیف کرد. او در جمع خبرنگاران گفت: نه، من اصلا وفاداری او را زیر سوال نبردم. او ۱۰۰ درصد وفادار است. این مطلبی ساختگی است... یک داستان جعلی دیگر از نیویورک تایمز. او یک سرباز است... از این راضی‌تر نمی‌توانم باشم.

ترامپ همچنین بعدا در توئیت‌هایی از گزارش مذکور انتقاد کرده است و تایمز را به "ساختن منابع" متهم کرد. او نوشت: نمی‌توانم رئیس‌جمهوری را متصور شوم که رابطه‌ای بهتر و نزدیکتر از من به معاونش داشته باشد. باز هم اخبار جعلی از دشمن مردم!

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا که به پاپوآ گینه نو رفته بود هم در واکنش به این گزارش گفت: مفتخرم که به عنوان معاون رئیس‌جمهوری آمریکا خدمت می‌کنم. زمانی که او از من خواست تا معاونش شود، به خود بالیدم. ما روابطی بسیار نزدیک و بسیار قوی داریم.

نیویورک تایمز جمعه گزارش داد: ترامپ پیش از آماده شدن برای کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ بارها و بارها از مشاوران و دستیارانش درباره پنس سوال کرده است. ظاهرا رئیس‌جمهوری آمریکا بارها وفاداری پنس را زیر سوال برده است که موجب هوشیاری مشاوران او شده است.