به گزارش افکارنیوز،

اظهارات مقامات واشنگتن و کی‌اف پس از دیدار مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با پاولو کلیمکین همتای اوکراینی وی در راستای نشست کمیسیون ۲۰۱۸ دوستی راهبردی دو کشور در واشنگتن بیان می‌شود.

سه کارگروه برنامه‌ریزی شده شامل گروه متمرکز بر امور امنیتی، گروه حاکمیت قانون و موضوعات بشردوستانه و گروه سوم درباره اقتصاد و انرژی است که طرفین جزئیات بیشتر اینگونه مذاکرات را در بیانیه مشترک از طریق وزارت امور خارجه منتشر کردند.

این گروه‌ها به طور مرتب در باره موضوعات مورد علاقه طرفین و پیشرفت اهداف مشترک دیدار می‌کنند.

در حالی که آمریکا بر تعهدات خود برای حفظ تحریم‌های مربوط به اقدامات و آنچه سوء رفتار روسیه علیه اوکراین تعبیر می‌شود، تاکید می‌کند اوکراین نیز پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو را به عنوان اولویت راهبردی خود بر مد نظر دارد.

مناسبات بین کی‌اف و مسکو از اوایل ۲۰۱۴ در پی مناقشات کریمه در شرق اوکراین رو به وخامت گذاشت.

در حالی که طرفین تحریم‌هایی علیه یکدیگر اعمال کردند آمریکا نیز به دلیل آنچه آن‌ها را تهاجمات مسکو علیه کی‌اف می‌خواند، تحریم‌هایی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه اعمال کرده است، اگر چه مسکو اینگونه اتهامات را رد می‌کند.

مسکو همچنین اوکراین را به اقدمات خصمانه علیه شهروندان روسیه و اشخاص حقوقی و حقوقی این کشور متهم می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز از اعمال دور دیگری از تحریم‌ها علیه روسیه بر سر آنچه گفته می‌شود دخالت در حمله با گاز شیمیایی علیه جاسوس سابق روسیه در انگلیس است، خبر داد.