به گزارش افکارنیوز،

ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان پیش‌بینی کرده که هفته پیش رو، هفته‌ای پرکار برای لندن در مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) باشد. لندن و اتحادیه اروپا در حال نهایی کردن جزئیات توافق جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا هستند.

به نوشته رویترز، از چهارشنبه گذشته که از پیش‌نویس توافق جدایی رونمایی شد، ترزا می روزهای پرتنشی را از سر گذرانده است؛ روزهایی که با استعفای برخی وزرای او از جمله وزیر برگزیت همراه بود. برخی هم‌حزبی‌های می در مجلس عوام بریتانیا نیز به‌دنبال برکناری نخست‌وزیر هستند.

ترزا می روز یکشنبه مدعی شد که سرنگون کردن دولت او می‌تواند خروج انگلستان از اتحادیه اروپا را با تاخیر مواجه کند.

اتحادیه اروپا قرار است روز 25 نوامبر در جلسه‌ای توافق برگزیت را مورد بررسی قرار دهد.

بر اساس گزارش رویترز، می قرار است در کنفرانس سالانه گروه لابی تجاری سی‌بی‌آی که روز دوشنبه برگزار می‌شود بگوید: «اکنون هفته‌ای با مذاکرات فشرده در آستانه جلسه ویژه شورای اروپا در روز یکشنبه آینده در پیش داریم.»

به گفته می، «در این دوره پیش‌بینی می‌کنم که بتوانیم جزئیات کامل و نهایی چارچوبی که روابط آینده ما را مشخص می‌کند آماده کنیم و مطمئنم که می‌توانیم در شورای اروپا به توافقی برسیم که من بتوانم آن را به مجلس عوام ارائه کنم.»

می همچنین خواهد گفت که توافقی که او پیش‌نویسش را هفته گذشته ارائه کرده و مورد انتقاد جدی واقع شده، توافقی خوب برای بریتانیا است.