به گزارش العالم، گزارشگر کانال ده تلويزيون رژيم صهيونيستي در اين خصوص خاطرنشان کرد: ايرانيها تا کنون موفق به ساخت بمب اتم نشده اند اين در حالي است که فرمانده بخش اطلاعات امنيتي ارتش اسرائيل در کنفرانس هرتزيليا تصريح کرده است، ايرانيها توانايي ساخت چهار بمب اتمي را دارا مي باشند.

گزارشگر کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی افزود: فرمانده بخش اطلاعات امنیتی ارتش اسرائیل همچنین مدت زمان لازم برای ساخت بمب اتمی در ایران را پیش بینی کرد.
تلویزیون رژیم صهیونیستی در همین حال بخشی از اظهارات سرتیپ " افیف کوخافی " فرمانده اطلاعات امنیتی ارتش اسرائیل را در این زمینه پخش کرد.
کوخافی گفت: ایران تا کنون برای ساخت بمب اتم تصمیم جدی اتخاذ نکرده است اما در صورتی که آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب دستور ساخت بمب اتمی را صادر نماید دانشمندان هسته ای ایران می توانند طی یک سال مأموریت ساخت بمب اتمی را به اتمام برسانند.
گزارشگر اسرائیلی افزود: نهادهای اطلاعات امنیتی در غرب نیز در خصوص زمان مورد نیاز برای ساخت بمب اتمی در ایران پیش بینیهای مشابهی دارند.
وی خاطرنشان کرد: یافته ها نشان می دهد ایرانیها طی یک سال آینده تأسیسات غنی سازی اورانیوم را در سازه هایی در عمق ۱۶۰ متری زیر زمین در زیر کوهها منتقل می کنند. بگونه ای که هیچ سلاحی قادر به تخریب آن نیست.

در همین حال تلویزیون رژیم اسرائیل بخشی از اظهارات " موشی یعالون " وزیر امور راهبردی اسرائیل را در این زمینه پخش کرد.
یعالون گفت: تجربه ثابت کرده است که به سازه های ساخت بشر هر قدر هم که از مصونیت بالا برخوردار باشد می توان رخنه کرد.
وی افزود: حوزه عملیات ایران در پاسخگویی به هرگونه تجاوز، در اسرائیل خلاصه نمی شود بلکه دامنه عملیات آن بسیار وسیع می باشد. ایران در چارچوب برنامه ارتقای توانمندیهای موشکی خود در صدد ساخت موشک قاره پیما با برد ده کیلومتر است تا بوسیله آن شیطان بزرگ آمریکا را هدف قرار دهد.
گزارشگر اسرائیلی گفت: وزیر امور راهبردی اسرائیل بادرک تبعات برخاسته از هرگونه اقدام نظامی علیه ایران، در حال حاضر با حمله نظامی به سازه های هسته ای ایران مخالف است.
وی افزود: کلمه کلیدی برای حمله به سازه های هسته ای ایران در دست " بنی گانس " رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل است. سخنان وی در حضور مراجع تصمیم گیری اسرائیل در باره حمله نظامی به سازه های هسته ای ایران، سرنوشت ساز خواهد بود.
تلویزیون اسرائیل بخشی از سخنان رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل را در این زمینه پخش کرد.
بنی گانس افزود: فراهم کردن و آماده سازی نیروهای قدرتمند و ویژه برای مأموریتهای نظامی خطیر امری بدیهی است.

گزارشگر اسرائیلی گفت: تا کنون هیچ یک از نهادهای امنیتی و نظامی در اسرائیل پیش بینی نکرده است که حمله به سازه های هسته ای ایران تا چه حدی می تواند در روند برنامه هسته ای این کشور وقفه و اختلال ایجاد کند.

" حسین سلامه " نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی در بررسی این گزارش در گفتگو با برنامه این هفته " العین الاسرائیلیه "(از نگاه رسانه های اسرائیل) شبکه خبری العالم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بدون نیاز به سلاح هسته ای هم عامل تهدید کننده ای برای بقای اسرائیل بشمار می رود.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران نزاع میان کشورهای عربی و اسرائیل را به نزاع میان جهان اسلام و رژیم غاصب صهیونیستی تبدیل کرد.
وي افزود: صهيونيستها تنها از ساخت بمب اتمي در ايران واهمه ندارند بلکه درايت و تدبير اين کشور در امور جهان اسلام و نقش تاثير گذار آن در منطقه، اشغالگران صهيونيستي را به هراس واداشته است. ايران برغم رويارويي با برنامه تحريمات غرب، همواره يک عامل مهم و سرنوشت ساز در ترسيم نقشه سيا سي جهان بشمار مي رود.