به گزارش افکارنیوز،

قاسم مصلح فرمانده عملیات حشد شعبی در غرب استان الانبار عراق تاکید کرد: نیروهای حشد شعبی در معرض اقدامات تحریک آمیز نظامیان آمریکایی قرار دارند، آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا فرودگاه شهید ابورضا البلداوی را به پایگاه خود در مرزهای عراق و سوریه تبدیل کنند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی حشد شعبی، مصلح افزود تلاش‌های توسعه‌طلبانه نظامیان آمریکایی در مرزهای عراق و سوریه و در مناطق غربی الانبار با ادعاهای آنها مبنی بر اینکه نقش آنها صرفا ارائه مشورت و آموزش است، تناقض دارد.

وی تاکید کرد: حشد شعبی هرگز اجازه این گونه اقدامات تحریک آمیز را نخواهد داد و به نقش خود در حفظ پیروزی به دست آمده خواهد پرداخت که عراق را از نعمت امنیت با همکاری نیروهای امنیتی برخوردار کرد.

مصلح خاطر نشان کرد: نیروهای حشد شعبی از طریق هماهنگی بالای خود با نیروهای امنیتی برای مقابله با هرگونه اقدام اضطراری کاملا آماده هستند.

این فرمانده حشد شعبی از هماهنگی و همکاری بالا با نیروهای امنیتی به منظور برقراری و فراگیر شدن امنیت و ثبات در این منطقه و جلوگیری از هرگونه رخنه تروریستی خبر داد و گفت ما به عنوان نیروهای ملی عراق، قدرت کافی برای دفاع از سرزمینمان و دفع هرگونه تجاوز تروریستی را داریم.