به گزارش افکارنیوز،

جیم آکوستا، خبرنگار سی‌ان‌ان (CNN) هفته گذشته در جریان کنفرانس خبری در کاخ سفید با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وارد بحث جدی شد و به دنبال آن این خبرنگار از حضور در جلسات خبری کاخ سفید منع شد. با این حال شبکه خبری سی‌ان‌ان در این خصوص شکایتی را مطرح کرد.

تیموتی کلی، قاضی منطقه‌ای که از سوی ترامپ به این مقام منصوب شد، روز جمعه دستور بازگرداندنی مجوز خبرنگار سی‌ان‌ان برای ورود به کاخ سفید را صادر کرد. با این حال ترامپ در مصاحبه‌ای با برنامه فاکس نیوز ساندی گفت اگر آکوستا در نشست‌های خبری بعدی کاخ سفید بدرفتاری کند او را از جلسه بیرون خواهم کرد یا نشست خبری را تعطیل می‌کنم. رئیس جمهور آمریکا آکوستا را فردی وحشتناک توصیف کرد و گفت سی‌ان‌ان باید شرمنده باشد که به این خبرنگار اجازه همکاری با این شبکه خبری برای کنفرانس خبری هفتم نوامبر را داده است.

هفته گذشته در جریان یک کنفرانس خبری، جیم آکوستا، ترامپ را بخاطر استفاده از واژه «تهاجم» برای اشاره به سفر کاروان مهاجران از آمریکایی مرکزی مورد چالش قرار داد. زمانی که خبرنگار سی‌ان‌ان قصد داشت درباره تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور سوال بپرسد ترامپ به او گفته بود میکروفن را به نفر بعدی بدهد. با این حال آکوستا از این کار امتناع کرد و درگیری لفظی میان دو طرف آغاز شد.