به گزارش افکارنیوز،

دولت‌های آمریکا و افغانستان پیشرفت اندکی در روند صلح این کشور داشته‌اند و ارزیابی جدید پنتاگون نیز نشان می‌دهد که افغانستان همچنان در بن بست قرار دارد.

«گلن فاین» سربازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا در گزارش خود از بررسی وضعیت نظامی، سیاسی و انسانی افغانستان در بازه زمانی جولای تا سپتامبر گفت که پیشرفت قابل توجهی در رابطه با روند صلح صورت نگرفته است.

این در حالی است که مقامات آمریکایی مدعی هستند: استراتژی ترامپ در حال نزدیک کردن دولت افغانستان و طالبان برای ایجاد صلح است. زمانی که معاون اول ترامپ از کابل نیز دیدن کرد بر جواب دادن این استراتژی تاکید کرده بود.

از سوی دیگر نیز رئیس ستاد ارتش آمریکا نیز اخیرا اظهار داشت که وضعیت جنگ افغانستان در بن‌بست قرار دارد وضعیت تغییر زیادی نکرده است.

به گزارش «میلیتاری تایمز» حملات هوایی آمریکا در سال جاری میلادی در مقایسه حملات هوایی در میانه سال 2017 میلادی 5 برابر افزایش یافته است.

در ادامه این گزارش که توسط بازرسان وزارت دفاع آمریکا، وزارت خارجه و آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا تهیه شده، آمده است که اقدامات امنیتی موجود در افغانستان در چهار ماهه جولای تا سپتامبر تغییر اندکی داشته است و پیشرفت کمی در روند صلح با طالبان حاصل شده است.