به گزارش افکارنیوز،

اظهارات اخیر دونالد ترامپ، ­تنش بین آمریکا و پاکستان را تشدید می‌کند.

با احضار کاردار آمریکا در پاکستان به وزارت خارجه این کشور، تنش بین دو کشور تشدید شد.

روز سه شنبه کاردار آمریکا در پاکستان از سوی وزارت امور خارجه این کشور احضار و مراتب اعتراض شدید این کشور به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا اعلام شد.

دونالد ترامپ اخیرا نقش اسلام آباد در مبارزه با تروریسم و مرگ اسامه بن لادن را به باد انتقاد گرفته است.

دونالد ترامپ می‌گوید اسامه بن‌لادن می‌توانست خیلی زودتر از آن که کشته شود، زنده به دست نیرو‌های آمریکایی بیفتد.

سخنان چند روز گذشته رئیس جمهور آمریکا، خشم پاکستانی‌ها را برانگیخته است؛ به ویژه «عمران خان» نخست وزیر این کشور که روز دوشنبه در توئیتی گفت: «شمار کمی از متحدین واشنگتن در جنگ و نبرد با تروریسم، همچون پاکستان به آمریکا کمک رسانده و در این راه قربانی داده است.»

نخست وزیر پاکستان یادآور شد این کشور، در چارچوب جنگ با تروریسم، هفتاد و پنج هزار قربانی داده است. این درحالی است که پس از روی کار آمدن ترامپ، روابط امریکا با پاکستان به گونه‌ای کم سابقه به تیرگی گرایید و چنین اختلافاتی، روابط نه چندان مطلوب بین اسلام آباد و واشنگتن را بیش از پیش تضعیف می‌کند.

«تهمینه جنجوعه» وزیر امور خارجه پاکستان، روز سه شنبه، «پل جونز» کاردار آمریکا در اسلام آباد را برای بیان اعتراض شدید این کشور به اتهامات بیان شده و بی اساس دونالد ترامپ بر ضد پاکستان، به وزارت خارجه احضار کرد.

اواخر هفته، دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای اظهار داشت با وجود میلیارد‌ها دلار کمکی که واشنگتن به پاکستان می‌پردازد، این کشور «هیچ کاری برای آمریکا انجام نمی‌دهد».

رئیس جمهور آمریکا مقامات پاکستانی را متهم کرد، پیش از آن که یک کماندوی آمریکایی در سال دو هزار و یازده میلادی «اسامه بن لادن» را در جریان یک حمله در خاک پاکستان از پای در آورد، آن‌ها محل اختفای بن لادن را می‌دانستند.

ترامپ روز دوشنبه  اعلام کرد که کاملا به اظهارات اش اعتقاد دارد.

«قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان، روز سه شنبه، بی آن که نامی از دونالد ترامپ به میان آورد، تاکید کرد: «پاکستان بیش از هر کشور دیگری، بیشترین تلاش را به منظور برقراری صلح در افغانستان انجام داده است.»

مقامات پاکستان پیش از این تصریح کرده بودند که از وجود سرکرده القاعده در پاکستان آگاهی نداشته اند. آمریکا بعد از حملات یازده سپتامبر برای کمک به مبارزه با تروریسم سالانه میلیارد‌ها دلار کمک مالی و نظامی به پاکستان اختصاص می‌داد که با دستور ترامپ این کمک‌ها قطع شد.

رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت کمک مالی به پاکستان برای مبارزه با تروریسم را کاری اشتباه خوانده است.