به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواستار تعقیب قضایی هیلاری کلینتون، رقیب وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و جیمز کومی، رئیس سابق اداره پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) است.

نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از منابع ناشناس اعلام کرد تمایل ترامپ به گشودن پرونده‌های قضایی علیه کلینتون و کومی باعث شد اوایل امسال دونالد مک گان (Donald McGahn) وکیل شخصی ترامپ به او هشدار بدهد وارد چنین ماجراجویی خطرناکی نشود چرا که خود را در برابر اتهام سوءاستفاده از قدرت قرار می‌دهد.

نیویورک تایمز اعلام کرد مشخص نیست رئیس جمهور آمریکا دقیقا به چه جرمی خواستار تعقیب قضایی کلینتون و کومی از سوی وزارت دادگستری دولت خود شده است.

بنابر این گزارش، مک گان که اکنون از کاخ سفید کناره گیری کرده است به ترامپ هشدار داد در صورت دست زدن به چنین کاری با استیضاح روبرو خواهد شد.

ترامپ بار‌ها کلینتون و بنیادی که بیل کلینتون همسر وی تاسیس کرده را به فساد متهم کرده است.

وی همچنین به دفعات در گردهمایی‌های سیاسی خود خواستار بازداشت هیلاری کلینتون شد. او همچنین سال گذشته ضمن اخراج کومی، وی را به علت دادن اطلاعات به نیویورک تایمز در مورد تعاملات با رئیس جمهور، به نقض قانون متهم کرد.

گزارش مربوط به فشار‌های ترامپ بر وزارت دادگستری آمریکا به منظور تحت تعقیب قرار دادن کلینتون و کومی در حالی منتشر می‌شود که ترامپ به تلاش برای به بن بست کشاندن تحقیقات رابرت مولر درباره همدستی احتمالی ستاد تبلیغات انتخاباتی ترامپ با روسیه متهم شده است.