به گزارش افکارنیوز،

یک خاخام آمریکایی که به داشتن روابط تنگاتنگ با برخی کشورهای عربی معروف است، اعلام کرد که کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس برای برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل با هم مسابقه می‌دهند و تا پایان سال آینده میلادی با این رژیم روابط دیپلماتیک برقرار خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، «مارک شنر» رئیس موسسه تفاهم نژادی که طی ۱۵ سال گذشته بارها در کاخ‌های پادشاهان عربستان سعودی، عمان، بحرین، قطر و امارات مورد استقبال مقامات این کشورها قرار گرفته و با آنها دیدار کرده است، در گفتگو با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت خاطرنشان کرد که انتظار می‌رود تا پایان سال آینده میلادی، ۶ کشور عربی حاشیه خلیج فارس با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار کنند.

وی افزود: به زودی شاهد برقراری روابط رسمی بحرین با اسرائیل خواهیم بود و پس از آن کشورهای دیگری نیز قدم در این راه خواهند گذاشت.

این خاخام آمریکایی مدعی شد که خطر ایران باعث شده است که کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس مواضع خود در قبال اسرائیل را تغییر داده و در مقابل دشمن مشترک بایستند و منافع اقتصادی نیز نقش مهمی در این روند داشته است.

مارک شنر خاطرنشان کرده است که کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس از شروط قبلی خود درباره حل مساله فلسطین قبل از برقراری روابط با تل آویو دست برداشته‌اند و در حال حاضر معتقد هستند که میز مذاکرات با اسرائیل برای برقراری روابط با این رژیم کافی است.

این اظهارات خاخام آمریکایی در حالی بیان می‌شود که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از سفر اخیرش به کشور عمان اعلام کرد که منتظر وقوع اقدامات غافلگیر کننده بزرگ در زمینه روابط این رژیم با کشورهای عربی است.