به گزارش افکارنیوز،

همزمان با تشدید جنگ تجاری میان چین و آمریکا در پی طرح اتهامات جدید واشنگتن علیه پکن مبنی بر سرقت مالکیت معنوی، مشاور ارشد دولت ترامپ اذعان کرد واشنگتن به دنبال بیرون کردن پکن از سازمان تجارت جهانی است.

در گزارش اسپوتنیک آمده است تنش های اخیر میان واشنگتن و پکن در حالی به وجود آمده است که دونالد ترامپ و شی‌جین پینگ، رؤسای جمهور آمریکا و چین چند هفته پیش بر تقویت مبادلات تجاری تأکید کردند. در حالی که دو طرف دیدار حساسی را در حاشیه اجلاس گروه 20 در شهر بوئنوس آیرس آرژانتین خواهند داشت، آمریکا بار دیگر بر آتش تنش های میان دو کشور دامن زده است. رابرت لایتایزر، نماینده تجاری آمریکا، در یک گزارش 53 صفحه ای چین را به جاسوسی بین المللی برای گردآوری اطلاعات حساس تجاری، سرقت مالکیت فکری (معنوی) و اقدامات ناعادلانه و غیرمنطقی و همچنین آسیب رساندن به بازارهای جهانی متهم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در واکنش به اتهامات لایتایزر، تأکید کرد پکن به جدیت از حقوق مالکیت معنوی افراد و نهادها محافظت می کند.

در ادامه گزارش اسپوتنیک آمده است کوین هَسِت، یکی از مشاوران ارشد اقتصادی در دولت ترامپ، به طور ضمنی اعلام کرد هدف واشنگتن (از طرح این اتهامات علیه پکن) بیرون کردن پکن از سازمان تجارت جهانی است.

رابرت آزودو، رئیس سازمان تجارت جهانی، ماه گذشته میلادی درباره پیامدهای مخرب جنگ تجاری میان آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی و به خطر افتادن میلیون ها شغل در هر دو کشور هشدار داد.

جنگ تجاری میان آمریکا و چین که از زمان روی کار آمدن ترامپ در کاخ سفید آغاز شد، ماه‌هاست که ادامه دارد و روز به روز بر شدت و ابعاد آن افزوده می شود. آمریکا تاکنون بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش 250 میلیون دلار تعرفه گمرکی وضع کرده است. چین نیز در اقدامی تلافی جویانه بر کالاهای وارداتی از آمریکا به ارزش 110 میلیون دلار تعرفه وضع کرده است.