به گزارش افکارنیوز،

نمایندگان دموکرات آمریکا قصد دارند درباره روابط مالی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور با روسیه و عربستان سعودی تحقیق کنند.

آدام شف سناتور دموکرات آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه گفت: «ترامپ درباره قتل جمال خاشقجی با مردم آمریکا کاملا صادق نیست و با چه لاف زنی از میلیون‌ها دلاری سخن می‌گوید که از ارتباط با عربستان سعودی به دست می‌آورد.»

همچنین چند عضو سنای آمریکا موضع ترامپ را در قبال عربستان بعد از قتل خاشقجی، مبنی بر ادامه همکاری با ریاض و تردید وی درباره ارزیابی سیا رد کردند!

در همین رابطه الیجاه کامینگز، عضو دموکرات کنگره آمریکا تصریح کرد ترامپ باید پاسخگو باشد و حالا زمان عمل است.

برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره و پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا، شرایط کار را برای دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور دشوارتر می‌کند.

دموکرات‌ها در زمان انتخابات می‌گفتند اگر پیروز شوند به تحقیق و تفحص جدی از عملکرد دولت ترامپ خواهند پرداخت. روز گذشته الیجاه کامینگز Elijah Cummings از اعضای بلندپایه کمیته نظارت بر عملکرد دولت در مجلس نمایندگان آمریکا همین گزاره را در مصاحبه‌ای تلویزیونی مطرح کرد و اینکه دموکرات‌ها می‌خواهند ده‌ها طرح احضاریه را برای تحقیق و تفحص از مقامات دولت ترامپ به جریان بیندازند.

الیجاه کامینگز عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت مریلند در این خصوص گفت: «بنده واقعا دوست دارم با رئیس جمهور ترامپ همکاری کنم. البته دوست دارم وی پاسخگو باشد. ترامپ نه تنها باید به مردم آمریکا پاسخگو باشد بلکه باید به خودش هم پاسخگو باشد.»

وی افزود: «باید به خاطر داشت ترامپ همان فردی است که اخیرا گفته است قیمت دارو‌های تجویزی باید کاهش یابد. وی همان فردی است که در زمان برگزاری انتخابات از وضع زیرساخت‌های کشور شکایت داشت و اینکه وضع فرودگاه‌ها و جاده‌های کشورمان تا چه اندازه بد است. حالا زمان عمل است.»

وی گفت: «یکی از علل اقدام پدران بنیانگذار آمریکا برای ایجاد دولت در سطح ملی و فدرال این بود که چنین دولتی فقط برخی از امور را در اختیار خود داشته باشد و به صورت قانونی و براساس قانون اساسی به انجام آن امور بپردازد و بقیه اختیارات برای ایالت‌ها یا نهاد‌های محلی حفظ شود. این ساختار به معنای آن است که در سطح محلی کار‌های بسیاری وجود دارد که قابل انجام است و اینکه این کار‌ها در سطح ایالتی بهتر از سطح دولت فدرال قابل انجام است.»