به گزارش افکارنیوز،

«الدریدی محمد احمد» وزیر خارجه سودان که به بروکسل سفر کرده است با موگرینی و «کریستف بیلیارد» معاون وی و نیز «مونیک باریات» مسئول کمک‌های اتحادیه اروپا دیدار کرد.

اتحادیه اروپا گفته است که تحولات مربوط به اقدامات مقدماتی در خصوص برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سودان در سال ۲۰۲۰ را به دقت دنبال می‌کند.

به نوشته روزنامه سعودی «الحیاة»، شورای اتحادیه اروپا همچنین مسئولان سودان را به احترام کامل به حق آزادی بیان و آزادی مطبوعات مطابق با قوانین حقوق بشری تشویق کرده و از تمامی طرف‌های درگیر در سودان خواسته فرصت را غنیمت شمرده و به پیشرفت حقیقی در مذاکرات صلح با گروه‌های مسلح در دافور و دو منطقه کردفان جنوبی و النیل الأزرق دست یابند.

اتحادیه اروپا همچنین ضمن تأکید بر ایفای نقش موثر سودان در ایجاد صلح و ثبات در منطقه شاخ آفریقا، گفته است که برای ورود به گفت‌وگو با خارطوم به شرط اجرای اصلاحات داخلی در خصوص حقوق بشر، وجود حکومت خردمندانه، تسهیل در ارسال کمک‌های انساندوستانه و استمرار ایفای نقش سودان در رابطه با صلح در منطقه، آمادگی دارد.

«بابکر الصدیق» سخنگوی وزارت خارجه سودان گفت که الدردیری در دیدار با مسئولان اتحادیه اروپا، اوضاع سودان و تحولات سیاسی و اقتصادی و اوضاع سودان جنوبی و نیز ایفای نقش سودان در ایجاد ثبات در منطقه را بررسی کرده است.