به گزارش افکارنیوز،

توافق شده است که «فالح الفیاض» به عنوان وزیر کشور معرفی شود و گروه‌های سنی نیز تاکنون 3 نامزد برای تصدی پست وزارت دفاع معرفی کرده‌اند که عبارتند از «سلیم الجبوری»، «حاجم الحسنی»، «هشام الدراجی».

این منابع اعلام کردند که گروه‌های سنی، این سه نامزد را معرفی کرده‌اند و نخست‌وزیر را در انتخاب و معرفی یکی از آنها برای رای‌گیری در پارلمان مختار گذاشته‌اند.

قرار است، پارلمان عراق، امروز (دوشنبه 26 نوامبر)، نشستی برای تکمیل کابینه «عادل عبدالمهدی» برگزار کند. در 25 اکتبر گذشته، پارلمان عراق به عبدالمهدی و 14 وزیر از مجموع 22 وزیرش رأی اعتماد داد و آنها سوگند یاد کردند.

از سوی دیگر، یک منبع آگاه به روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، گفت که نشست امروز پارلمان عراق تا زمان توافق نهایی گروه‌های سیاسی به تاخیر افتاده است و رای‌گیری درباره نامزدهای پیشنهادی برای وزارت‌خانه‌های خالی از وزیر، بر اساس اکثریت صورت خواهد گرفت نه توافق.

وی افزود که در صورتی که توافق میان گروه‌های سیاسی بر روی این نامزدها صورت نگیرد، هر یک از نامزدها برای رأی‌گیری به پارلمان معرفی خواهند شد و هر فردی که بیشترین رأی را آورد، انتخاب خواهد شد.

«ریبوار طه» نماینده حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز در گفت‌وگو با «المعلومة» اظهار داشت که نخست‌وزیر عراق، اعضای باقی‌مانده از کابینه‌اش را فردا (سه‌شنبه) معرفی خواهد کرد و در نشست امروز پارلمان عراق این مسئله بررسی نخواهد شد.