به گزارش افکارنیوز،

جنبش «انصارالله» یمن با صدور بیانیه‌ای از مواضع ملت‌های عربی در رد سفر «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی به کشورشان استقبال کرد.

در این بیانیه که صادر شده، آمده است: ترامپ با وجود گزارش‌های سیا درباره دست داشتن بن سلمان در قتل خاشقچی روزنامه‌‌نگار مطرح سعودی، با وقاحت تمام از ولی‌عهد سعودی حمایت کرد.

انصارالله گفت که واکنش مردم تونس، الجزایر، مصر و موریتانی به سفر منطقه‌ای بن سلمان، نشان داده که ملت‌ها مخالف با آلوده کردن کشورشان با ورود بن سلمان است.

جنبش انصارالله در پایان بیانیه تاکید کرد: به نمایندگی از همه یمنی‌ها از آزادگان تونس، الجزایر، موریتانی و مصر به دلیل مخالفت با سفر بن سلمان «خونریز» تشکر می‌کنیم.

شهروندان و احزاب سیاسی تونس، الجزایر، موریتانی و مصر ضمن اعلام مخالفت‌شان با سفر محمد بن سلمان به کشورهایشان، وی را به سخره گرفته و از او خواستند در سفرش «اره‌ای» را که جسد جمال خاشقچی را با آن مثله کرده بودند، با خود بیاورد.

یکی از شهروندان تونسی ضمن به سخره گرفتن سفر قریب الوقوع محمد بن سلمان، ولی‌عهد عربستان به این کشور گفت: اگر اره را با خود بیاورد از او استقبال می‌کنیم در غیر این صورت بهتر است به کشور ما پا نگذارد.

سفر منطقه‌ای بن سلمان به ۶ کشور عربی، اولین سفر او پس از ترور و قتل خاشقچی در داخل کنسولگری سعودی در استانبول محسوب می‌شود.

عربستان سعودی مدعی است که قتل خاشقچی از سوی نیروهای خودسر بوده و ولی‌عهد سعودی هیچ گونه نقشی در این قتل نداشته است.

با این حال، براساس گزارش‌های رسانه‌ای، ارزیابی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) این است که آمر اصلی قتل جمال خاشقچی کسی نیست جز خود محمد بن سلمان.