به گزارش افکارنیوز،

علی عبدالعال، رئیس پارلمان مصر از ارائه توضیحات در خصوص واقعیت حضور هیئت پارلمانی این کشور در محل اقامت ولیعهد سعودی در زمان سفر محمد بن سلمان به قاهره و نیز دریافت هدیه از وی خودداری کرد.

رئیس پارلمان مصر در پاسخ به سوال پایگاه عربی 21 اعلام کرد اطلاع ندارد که نمایندگان مصری از ولیعهد سعودی هدیه دریافت کرده‌اند. وی همچنین از ارائه جزئیات بیشتر در خصوص این موضوع خودداری کرد.

این پایگاه خبری افزود نمایندگانی که نام آنها در فهرست افراد دریافت‌کننده هدیه از ولیعهد سعودی آمده، تلفن های خود را پس از پیگیری رسانه ها خاموش کرده‌اند.

سلیمان وهدان از نمایندگان پارلمان و رئیس هیئت مصری که به اقامتگاه ولیعهد سعودی رفتند، با صدور بیانیه‌ای تنها بر اهمیت استقبال از ولیعهد سعودی تأکید و اعلام کردند این اقدام، گامی مهم برای حمایت از ثبات عربستان در سایه جنگ رسانه‌ای علیه این کشور محسوب می‌شود و مصر نمی‌تواند ایستادن سران عربستان را در کنار خود در بسیاری از مواضع فراموش کند.

طبق اعلام رسانه ها، هیئتی از نمایندگان پارلمان مصر در محل اقامت ولیعهد سعودی در زمان سفر وی به قاهره حاضر شدند و بیش از یک ساعت منتظر ماندند تا محمد بن سلمان از سوئیت شاهانه خود خارج شود. پس از این دیدار، اسامه بن احمد، سفیر عربستان در قاهره هدایای را از جانب محمد بن سلمان به نمایندگان مصری داد که شامل ساعت هایی با مارک «تیسوت» بود.