به گزارش افکارنیوز،

در پی پیام صلح و ابراز علاقه «عمران خان» نخست وزیر پاکستان برای مذاکره با دولت دهلی نو، «بیپن راوت» فرمانده ارتش هند واکنش عجیبی به این سخن نشان داد.

گزارشها حاکی است فرمانده ارتش هند ضمن تهدید اسلام آباد و ساکنان کشمیر اشغالی گفت: ما میتوانیم با هواپیماهای بدون سرنشین مردم کشمیر و همچنین مخالفان خود را در آن سوی مرز پاکستان هدف قرار دهیم.

وی تصریح کرد: کشمیریهای برای ضربات مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین ما آماده باشند.

بیپن راوت ماه گذشته نیز پاکستان را به جنگ تهدید کرده و گفته بود: نقشه ما برای حمله آماده است و به محض اینکه از سوی دولت مجوز صادر شود به پاکستان حمله خواهیم کرد.

گفتنی است هند و پاکستان در تاریخ 71 ساله خود چندین جنگ را تجربه کردهاند ولی از زمانی که دو کشور به سلاح هستهای دست یافتهاند تنشهای نظامی مستقیم بین آنان کمتر شده است.

مسئله اصلی بین هند و پاکستان اشغال بخش وسیعی از کشمیر توسط نظامیان هندی است، دهلی نو تنها طی28 سال اخیر 98 هزار نفر را در کشمیر کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

دولت و ارتش هند در حالی مواضع خصمانه نسبت به پاکستان میگیرند که بسیاری از سیاستمداران مخالف دولت خواستار پایان نزاع بین دهلی نو و اسلام آباد هستند.